Recenze: Yoga With Adriene

Recenze: Yoga With Adriene

Pro svoji úplně první fit-blog recenzi jsem si vybrala blog patřící mladé instruktorce jógy z Texasu Adriene Mishler. Narazila jsem na něj teprv nedávno, ale protože Adriene je jednoduše úžasná, sympatická, milá a krásná, je ideální adeptkou na prvni pokus (o recenzi i o jógu) :). Blog se jmenuje Yoga With Adriene a z názvu je asi celkem zřejmé, o co že jde.

Adriene postuje videa na svůj YouTube kanál přibližně jednou týdně, obvykle jsou to jógové sekvence trvající od nějakých 10 minut do hodiny, zaměřené většinou na nějaký konkrétní problém, jako jsou bolavá záda, zkrácené svaly apod. Další její videa přinášejí instruktáže k jednotlivým jógovým pozicím, vlogy “ze života” nebo o tom, co chystá do budoucna. Momentálně má na YouTube přes 300 000 odběratelů.

Abych nemluvila jen tak do větru, vyzkoušela jsem už několik jejích sekvencí (postupně chci vyzkoušet všechny) a jako v józe jen velmi mírně pokročilá můžu říct, že její cvičení jsou vhodná pro všechny úrovně pokročilosti. Jestli jste v józe už hodně daleko, možná to pro vás bude příliš lehké. Adriene totiž není žádná “hadí žena”, která má tělo jako z gumy, a tak se nestává, že by odrazovala své namotivované diváky tím, že by po nich chtěla, ať zkoušejí dát třeba obě nohy za hlavu, přičemž by jim to předváděla s lehkostí kupování rohlíků. Naopak, narozdíl od některých jiných instruktorů jógy, kteří často působí trochu jako z jiné planety, zdá se tahle mladá herečka z Texasu být celkem normální. Dokonce má jednu sekvenci i pro smrtelníky s kocovinou (http://goo.gl/TtTQ2K). Svou vizáží občas působí dojmem, že tak, jak vstala z postele, šla točit, což je ovšem jedna z věcí, kterou si získává sympatie svých fanoušků. Ve sportovních podprsenkách a vypasovaných mini kraťáskách ji jen tak neuvidíte, čímž se vymyká trvajícímu trendu vysoustruhovaných a dokonale upravených blogujících instruktorek (ne že by ty nebyly inspirativní).

YogaWithAdrieneII

Většina jejích sekvencí nemá za cíl vypustit z nás duši, hodně z nich je velmi odpočinkových, někomu by se možná mohlo zdát, že už spíš než jóga je to jen takové lehké rozhýbávání (za občasného povalování). Adriene ale nezapomíná ani na ty, kdo si chtějí dát trochu do těla, a nabízí i klasické vinyasa sekvence, jógu vhodnou pro hubnutí apod. Stačí si projet názvy jejích videí a je to jasné – jsou jednoduché a výstižné.

Její videa mají naprosto dostačující technickou kvalitu, jsou točena ze 2 nebo 3 statických úhlů v HD rozlišení, jsou prosvětlená a bez rušivých elementů. Některá jsou namluvena voice-overem, ale většinou mluví Adriene přímo a celkem hodně. V některých komentech ji za to lidé trochu kritizují, mně osobně to zrovna v jejím případě problém nedělá – naštěstí je to v souladu s tím, co si představuju pod jógou, celkem klidné a nerušivé, ačkoliv je to občas možná trošku mimo téma.

Kromě tohoto je jedinou maličkostí, která by se dala Adriene vytknout, její občasná nekonzistence při střídání stran… Prostě občas některou stranu jde dvakrát po sobě, místo aby je vystřídala. Ale to je maličkost, když si na to dáte pozor :) A všimla jsem si toho zatím jen dvakrát (a třeba jsem to já, kdo se plete :)

YogaWithAdrieneI

Na blogu yogawithadriene.com jsou videa rozdělená do 4 kategorií – jóga pro začátečníky, základy jógy (pozice), jóga pro hubnutí a vinyasa. Občas přidá nějaký článek, ale nijak to nepřehání – je jich pár do měsíce a jsou to jen typické blog posty “ze života”, motivační články a zdravé recepty. V minulosti vytvořila dva placené programy, které ale nijak zvlášť neprosazuje, vlastně jsem na to přišla až teď při psaní článku. Info k oběma je k nalezení zde: http://goo.gl/Ya59mY. Na leden 2015 ale chystá 30-denní program, který bude zadarmo, více info je tady: http://goo.gl/3JehpU.

Blog a YouTube kanál yogawithadriene.com můžu rozhodně doporučit začátečníkům a mírně pokročilým, kteří chtějí s jógou začít celkem pozvolna, a dál taky těm, kteří chtějí cvičit jógu doma jako doplněk k nějaké pravidelné náročnější aktivitě. Já patřím asi do obou skupin a jsem nadmíru spokojená, ale umím si představit, že až si vyzkouším všechny její sekvence, kterých je momentálně 32, plus lednový program, budu se porozhlížet po něčem náročnějším.

YOGA WITH ADRIENE

blog: yogawithadriene.com

youtube: Yoga With Adriene (http://goo.gl/EDBk8d)

instagram: adrienelouise

facebook: http://goo.gl/bHsxhX

There are 3 comments for this article
  1. M* at 10:12

    Na Adriene jsem narazila nedávno a zkouším právě lednový program, jsem sice teprve na začátku, ale už teď mohu říct, že mě to baví a nemohu se dočkat, až zveřejním recenzi po ukončení programu :)

    • Maki at 8:41

      Ahoj, moc děkuju za koment :) Teď jsem tu nějakou dobu nebyla, ale měla bych od teď přispívat pravidelně. Jak to dopadlo s lednovým programem – dokončilas? :) A byla jsi spokojená?

  2. Pingback: Jóga na YouTube: 5 nejlepších kanálů | Loving Life

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *