Zdraví keyboard_arrow_right Zdraví keyboard_arrow_rightBiosolárium - šetrnější opálení pro ..

Obrázek příspěvku: Biosolárium - šetrnější opálení pro vaši pokožku

Biosolárium - šetrnější opálení pro vaši pokožku

personaccess_time13.únor 2020chat_bubble_outline0 komentářůremove_red_eye97 shlédnutí


Chodíte do solárka nebo se do něj teprve chystáte? Co zkusit biosolárium? V čem se liší od běžného solária? Jaké jsou jeho výhody? Pojďme si toto zařízení více přiblížit.

Co je to biosolárium?

Záření v biosoláriu je považované za nejšetrnější, což je dáno speciální trubicí, kterou má. Díky ní se nejvíce přibližuje skutečnému slunečnímu záření. Některá dnešní biosolária dokonce garantují bezpečnější opalování, než které je na slunci.

A co způsobuje fakt, že biosolárium je pro naše zdraví prospěšnější? Narozdíl od běžných solárií má odlišný parametry složek UV záření. Jde zde o 25% vyšší výkon, a proto dochází k rychlejšímu, ale zároveň zdravějšímu opalování.

Stejně jako u klasických biosolárií si můžete vybrat mezi horizontálními a vertikálními opalovacím strojem.

Výhody biosolária

Jaké jsou hlavní výhody? Biosolária jsou šetrnější k pokožce. Měla by zamezit vysušování a předčasnému stárnutí pleti. Biosolárium však neslouží jen k opalování. Používá se i při léčbě atopického ekzému, kožního akné a i u některých dalších kožních onemocnění má dobré prognózy.

Prokazuje se také, že je umělé sluníčko v biosoláriích vhodné jako prevence osteoporózy a také celkově působí blahodárně na náš imunitní systém.

Navíc je zaznamenáván kladný účinek solária na psychiku člověka. To je dáno umělým sluníčkem, jehož paprsky nám dodávají vitalitu. Také k tomu přispívají barvy trubic v biosoláriích. Jsou většinou zelená (někdy modré) a je prokázáno, že právě tyto barvy mají uklidňují sílu.

I když jde o bezpečnější opalování, nikdy to nepřehánějte. Respektujte svůj fototyp a podle toho zvažte možnou délku v solárium. Pokud si nejste jistá, obsluha by měla být schopná vám poradit.


0 komentářů

commentŽádné komentáře

Pokud chcete, můžete přidat první komentář k tomuto článku níže.

Vložit komentář

info_outline

Nepublikujte SPAM!

Jakékoliv SPAM komentáře, které nejsou relevantní k obsahu tohoto článku budou odstraněny.

Podobné články

Rituály krásy Egypťanů

personRadka Eliáškováremove_red_eye74bookmarkLifestyle

Nejstarší lékařský předpis (papyrus Erbes) obsahuje i recepty na kosmetické přípravy, které vyráběli egyptští kněží z včelího vosku, olivového oleje, mošusu, ambry a jiných, dnes už běžných přípravků. Velkou pozornost staří Egypťané věnovali také nehtům na rukou i ..

O bylinkovém čaji

personSimona Chvátilováremove_red_eye91bookmarkZdraví

K bylinkám mám velmi blízko. Co si pamatuju, chodili jsme je sbírat na louky. A té vůně! Někomu to možná páchne, lituju alergiky a lidi se sennou rýmou, ale mně osobně bylinky krásně voní. Třeba ten jemný mentol u máty, citrónový med u meduňky nebo ostřejší vůně u ..

Jeden výrobek – vícero využití

personRadka Eliáškováremove_red_eye135bookmarkMix

Bambucké másloMůžete jej používat obdobně jako vazelínu (na rty, ruce, nohy…). V kelímku je máslo tvrdé a je nutné ho rozehřát. Buď tak, že budete chvilku po něm jezdit prsty a ono začne tát a nebo kousek vydloubněte špachtličkou a naneste na pokožku. Díky teplotě těla se ..

Péče o pokožku

personRadka Eliáškováremove_red_eye96bookmarkLifestyle

Dokonce už dvacetileté štíhlé dívky mohou trpět tzv. pomerančovou kůží. Problematická pokožka s dolíčky na horní částí stehen, zadečku nebo v oblasti břicha se objevuje dokonce i u vrcholových sportovkyň. Mnoho žen tedy trápí dvě základní otázky – jak celulitida ..

Sladká masáž celého těla

personRadka Eliáškováremove_red_eye91bookmarkLifestyle

Wellness je jedním z moderních trendů, který se postupně stal nedílnou součástí života všech, kterým záleží na tom, jak se cítí. Jaké novinky se v této oblasti nabízí?Právě v letním období je nejlepší čas na odbourávání stresu, redukování tělesné váhy či ..

Prevence akné - Hygiena a léky

personRedakceremove_red_eye10languagekrasnazdrava.cz

Jedna z nejběžnějších mylných představ o akné je, že jeho vznik je způsoben špínou. To není! Akné vzniká kvůli kombinaci faktorů, které nemůžete ovládat, stejně jako vaši hormonální rovnováhu a přirozené tempo systému obnovení pokožky. Naštěstí existuje několik ..

Akné a vitamíny

personRedakceremove_red_eye13languagekrasnazdrava.cz

Studie ukazují, že strava nehraje roli pro vznik akné. Avšak to, co se doporučuje jako preventivní péče před akné, je toto: to, co je nejlepší pro vaše tělo je nejlepší pro vaši pokožku, zejména proto, že vaše kůže je největším orgánem těla. Tak tady jsou zdravé ..

Hormonální antikoncepce

personSimona Chvátilováremove_red_eye18languagekrasnazdrava.cz

Hormonální antikoncepce představuje spolehlivé řešení, jak zabránit nechtěnému početí, a zároveň upravit nežádoucí výkyvy menstruačního cyklu. Její užívání však může mít i své stinné stránky, například vznik celulitidy. Podle lékařů je právě hormonální ..

Čistý obličej - První krok ve 12 bodovém programu

personRedakceremove_red_eye15languagekrasnazdrava.cz

Ti, kterým nestačí speciální krém jako je Ryor Aknestop, budou muset vynaložit větší úsilí, aby se akné zbavili. Vzhledem k tomu, že je akné poruchou, která vychází zevnitř těla a projevuje se navenek, musíte: Pokud vaše akné není vážné, vše, co byste mohli potřebovat, ..

Zážitky jako dárek?

personRadka Eliáškováremove_red_eye62languageefektivnepodnikat.cz

Vystřelte zákazníka na Měsíc! Jste dodavatel a jste závislí na loajalitě svých klientů?Jste zaměstnavatel a existence firmy stojí na tom, jak dobré zaměstnance jste si vybrali a co děláte proto, aby u vás zůstali?Jste šéf a výše vaší prémie záleží od akvizic vašich ..