Lifestyle keyboard_arrow_right Lifestyle keyboard_arrow_rightCo posiluje vztahy – objímání, nebo sex?

Obrázek příspěvku: Co posiluje vztahy – objímání, nebo sex?

Co posiluje vztahy – objímání, nebo sex?

personaccess_time07.březen 2020chat_bubble_outline0 komentářůremove_red_eye24 shlédnutí

Možná byste řekli, že sex je to, co dokáže držet vztahy pohromadě. U dlouhodobějších vztahů je ale mnohem důležitější fyzický kontakt jako objímání nebo dotyky.

Co všechno nám dávají vztahy

Vztahy bývají někdy křehké a lehce se mohou rozpadnout. Partneři zažívají rutinu, začínají se nudit a začnou mít zájem o jiné lidi. Člověk navazuje vztahy jednak proto, aby měl sociální kontakt se svým okolím, a jednak proto, aby se měl komu svěřit se svými problémy, radostmi i vším, co se mu v životě přihodilo. Partnerské a intimní vztahy pak v sobě navíc ukrývají lásku, porozumění, podporu, důvěru, pocit bezpečí, sex, intimní dotyky a objímání. Co byste Vy osobně řekli, že dokáže partnerské vztahy více posílit – objímání a dotyky, nebo sex?

Objímání nebo sex?

Pro dlouhodobé vztahy a jejich udržení je mnohem důležitější objímání než sex. I když nejste ten typ lidí, který by vyhledával známosti na jednu noc, možná jste někdy cítili, jak dokáže být sex neosobní. Sex nás dokáže uspokojit a naplnit štěstím, ale nikdy nám nedá pocit, že nás druhá osoba skutečně miluje. Pocit důvěry a partnerství získáváme skrz jiné formy intimity – hlavně přes objímání. Hodně lidí uvádí, že partner, se kterým jen mají sex, pro ně není tak důležitý a necítí k němu žádné hluboké city.

Objímání ovlivňuje produkci hormonu oxytocinu

Když se někoho dokážete láskyplně dotknout, určitě to bude člověk, který je Vám velmi blízký a máte s ním dobré vztahy. Objímání prostě lidé berou jako projev náklonnosti. Proto se statisticky lépe udržují vztahy, v nichž se partneři často dotýkají jeden druhého. Nejde o sex, ale o objímání.

Svou roli hraje i chemie. Hlazení a objímání totiž podporuje mozek v tom, aby produkoval hormon oxytocin, který v nás probouzí pocit sounáležitosti a blízkosti. Nezapomínejte proto na objímání – dokáže to Vaše vztahy neuvěřitelně upevnit!

folder_openPřiřazené štítky

0 komentářů

commentŽádné komentáře

Pokud chcete, můžete přidat první komentář k tomuto článku níže.

Vložit komentář

info_outline

Nepublikujte SPAM!

Jakékoliv SPAM komentáře, které nejsou relevantní k obsahu tohoto článku budou odstraněny.

Podobné články

Svoboda ve vztahu?

personRadka Eliáškováremove_red_eye30bookmarkLifestyle

O naše vztahy se musíme stále starat Svoboda je základní lidské právo. Je to privilegium, které člověk má, a jakmile o něj přijde, cítí se špatně. Svoboda je proto nutná i ve vztahu, aby mohl dobře fungovat. Vztahy jsou ale velmi komplikovanou a křehkou záležitostí, proto, ať ..

Kustovnice - Goji

personRadka Eliáškováremove_red_eye39bookmarkVýživa

Goji berries sušené na slunci .Mají nejvíce vitamínů na světě.Extra kvalita. Výběrová třída A. Nesiřená. Mimořádná čistota.Účinky goji kustovnice čínské: zlepšuje krvetvorbu, pomáhá udržet správný krevní tlakupravuje činnost jater a ledvinzbavuje nespavosti a ..

Úspěch na dosah…

personRadka Eliáškováremove_red_eye51bookmarkZdraví

Bez stresu!Stres je překážka, která se často vyskytne na vaší cestě. Je všakzcela nezbytně nutné se s ním úspěšně vypořádat, jinak by se váš směr neblaze změnil a svedl vás ze stezky. To přeci nikdo nechce, aby skončil jako troska. Pokud se na vás navalí mnoho úkolů a ..

8 pádných důvodů, proč pít citronovou šťávu

personRadka Eliáškováremove_red_eye59bookmarkLifestyle

O tomto skvělém způsobu, jak se udržet fit, lidé hovoří už pěknou řádku let. Ne každý o zázracích vody s citronem přesto ví. Proto je tu Laskomat, aby vás uvedl do všech tajů. Zkusila jsem to za vás, abych věděla, o čem mluvím a zažila na vlastní kůži, co to s tělem ..

Zumba - Tančete svým způsobem k hubnutí

personRadka Eliáškováremove_red_eye60bookmarkLifestyle

Zumba je taneční fitness program vytvořený kolumbijským choreografem v 1990, který se stal velmi populární v USA kolem roku 2001, a je nyní populární v mnoha zemích po celém světě, včetně Česka.Lekce Zumby jsou nabízeny ve fitness centrech či tělocvičnách po celém Česku ..

K čemu jsou sociální sítě

personRadka Eliáškováremove_red_eye8languagenavodynapc.cz

Proklínání moderního fenoménu nepomůže. Někdo by raději existoval bez svého profilu a jiný jej považuje za kořen svého života. Sociální sítě prošly bouřlivým vývojem, který rozhodl, že se navždy stanou kořením našeho života. Dokážeme na nich žít, mlčet, mluvit i ..

Blahodárný med

personRadka Eliáškováremove_red_eye68languagezenavi.cz

Med má významné místo i v tradiční lidové fytoterapii:Onemocnění dýchacích cest léčíme čajem z podbělu oslazeným medem. Při plicních onemocněních podáváme ráno a večer na lačno 1 lžičku směsi z rozmačkaného jalovce a medu. Nemocným s tuberkulózu se doporučuje ..

Novoročenka: přežitek nebo výzva?

personRadka Eliáškováremove_red_eye4languageefektivnepodnikat.cz

Využijte humor, letopočet i sílu symbolů. Téměř byste nenašli ve firmě člověka, který by se rád a dobrovolně ujal práce kolem vymýšlení a posílání novoročenek. Výběr a schvalování motivů se odsouvá na konec porady a rychlost, s jakou se většina zaměstnanců zbaví ..

Jsem nejlepším pracovníkem ve firmě

personRadka Eliáškováremove_red_eye26languagedrsnarealita.cz

Jsem nejlepším pracovníkem ve firmě. Proč si toho nikdo nevšimnul? Máte pocit, že jste to právě vy, kdo vždy přijde se skvělým nápadem, že jste to právě vy, kdo bez odříkání každému kolegovi rád vypomůže, že jste to právě vy, kdo má v práci nejvíce hodin ..

Příjmy z pronájmu- kam s nimi

personRadka Eliáškováremove_red_eye18languagefinancevbezpeci.cz

Na první pohled se zdá, že příjmy z pronájmu jsou jednoduché a zařadit je do účetnictví nebo uvést v daňovém přiznání nebude žádný problém. Ale duše odborníka, který zákony vytvořil, nebyla nakloněna jednoduchosti. Proto se může stát, že tyto příjmy jsou jinde, než ..