Lifestyle keyboard_arrow_right Lifestyle keyboard_arrow_rightCo posiluje vztahy – objímání, nebo sex?

Obrázek příspěvku: Co posiluje vztahy – objímání, nebo sex?

Co posiluje vztahy – objímání, nebo sex?

personaccess_time07.březen 2020chat_bubble_outline0 komentářůremove_red_eye72 shlédnutí

Možná byste řekli, že sex je to, co dokáže držet vztahy pohromadě. U dlouhodobějších vztahů je ale mnohem důležitější fyzický kontakt jako objímání nebo dotyky.

Co všechno nám dávají vztahy

Vztahy bývají někdy křehké a lehce se mohou rozpadnout. Partneři zažívají rutinu, začínají se nudit a začnou mít zájem o jiné lidi. Člověk navazuje vztahy jednak proto, aby měl sociální kontakt se svým okolím, a jednak proto, aby se měl komu svěřit se svými problémy, radostmi i vším, co se mu v životě přihodilo. Partnerské a intimní vztahy pak v sobě navíc ukrývají lásku, porozumění, podporu, důvěru, pocit bezpečí, sex, intimní dotyky a objímání. Co byste Vy osobně řekli, že dokáže partnerské vztahy více posílit – objímání a dotyky, nebo sex?

Objímání nebo sex?

Pro dlouhodobé vztahy a jejich udržení je mnohem důležitější objímání než sex. I když nejste ten typ lidí, který by vyhledával známosti na jednu noc, možná jste někdy cítili, jak dokáže být sex neosobní. Sex nás dokáže uspokojit a naplnit štěstím, ale nikdy nám nedá pocit, že nás druhá osoba skutečně miluje. Pocit důvěry a partnerství získáváme skrz jiné formy intimity – hlavně přes objímání. Hodně lidí uvádí, že partner, se kterým jen mají sex, pro ně není tak důležitý a necítí k němu žádné hluboké city.

Objímání ovlivňuje produkci hormonu oxytocinu

Když se někoho dokážete láskyplně dotknout, určitě to bude člověk, který je Vám velmi blízký a máte s ním dobré vztahy. Objímání prostě lidé berou jako projev náklonnosti. Proto se statisticky lépe udržují vztahy, v nichž se partneři často dotýkají jeden druhého. Nejde o sex, ale o objímání.

Svou roli hraje i chemie. Hlazení a objímání totiž podporuje mozek v tom, aby produkoval hormon oxytocin, který v nás probouzí pocit sounáležitosti a blízkosti. Nezapomínejte proto na objímání – dokáže to Vaše vztahy neuvěřitelně upevnit!

folder_openPřiřazené štítky

0 komentářů

commentŽádné komentáře

Pokud chcete, můžete přidat první komentář k tomuto článku níže.

Vložit komentář

info_outline

Nepublikujte SPAM!

Jakékoliv SPAM komentáře, které nejsou relevantní k obsahu tohoto článku budou odstraněny.

Podobné články

Svoboda ve vztahu?

personRadka Eliáškováremove_red_eye105bookmarkLifestyle

O naše vztahy se musíme stále starat Svoboda je základní lidské právo. Je to privilegium, které člověk má, a jakmile o něj přijde, cítí se špatně. Svoboda je proto nutná i ve vztahu, aby mohl dobře fungovat. Vztahy jsou ale velmi komplikovanou a křehkou záležitostí, proto, ať ..

Kustovnice - Goji

personRadka Eliáškováremove_red_eye79bookmarkVýživa

Goji berries sušené na slunci .Mají nejvíce vitamínů na světě.Extra kvalita. Výběrová třída A. Nesiřená. Mimořádná čistota.Účinky goji kustovnice čínské: zlepšuje krvetvorbu, pomáhá udržet správný krevní tlakupravuje činnost jater a ledvinzbavuje nespavosti a ..

Úspěch na dosah…

personRadka Eliáškováremove_red_eye97bookmarkZdraví

Bez stresu!Stres je překážka, která se často vyskytne na vaší cestě. Je všakzcela nezbytně nutné se s ním úspěšně vypořádat, jinak by se váš směr neblaze změnil a svedl vás ze stezky. To přeci nikdo nechce, aby skončil jako troska. Pokud se na vás navalí mnoho úkolů a ..

8 pádných důvodů, proč pít citronovou šťávu

personRadka Eliáškováremove_red_eye138bookmarkLifestyle

O tomto skvělém způsobu, jak se udržet fit, lidé hovoří už pěknou řádku let. Ne každý o zázracích vody s citronem přesto ví. Proto je tu Laskomat, aby vás uvedl do všech tajů. Zkusila jsem to za vás, abych věděla, o čem mluvím a zažila na vlastní kůži, co to s tělem ..

Zumba - Tančete svým způsobem k hubnutí

personRadka Eliáškováremove_red_eye134bookmarkLifestyle

Zumba je taneční fitness program vytvořený kolumbijským choreografem v 1990, který se stal velmi populární v USA kolem roku 2001, a je nyní populární v mnoha zemích po celém světě, včetně Česka.Lekce Zumby jsou nabízeny ve fitness centrech či tělocvičnách po celém Česku ..

Sex po porodu

personRedakceremove_red_eye42languagekrasnazdrava.cz

Narození miminka je pro celou rodinu velká událost, kterou prožívají různým způsobem všichni. Občas je ale nutné si uvědomit, že rodina není jen čerstvě narozené miminko, ale i partneři, z jejichž lásky a taky milování dítě vzniklo. Jak na sex po porodu, i když máte ..

Zlaté klece vycházejí z módy

personRadka Eliáškováremove_red_eye62languagekrasnejsi-bydleni.cz

Mít vlastní střechu nad hlavou patří k hlavním touhám civilizovaného člověka. Po sametové revoluci se nám otevřely nejen hranice do světa, ale také přišly jiné možnosti v dalších oblastech lidského života. Mezi ně patří také bydlení, které je pro každého člověka ..

K čemu jsou sociální sítě

personRadka Eliáškováremove_red_eye77languagenavodynapc.cz

Proklínání moderního fenoménu nepomůže. Někdo by raději existoval bez svého profilu a jiný jej považuje za kořen svého života. Sociální sítě prošly bouřlivým vývojem, který rozhodl, že se navždy stanou kořením našeho života. Dokážeme na nich žít, mlčet, mluvit i ..

Co mně dobíjí baterky

personRadka Eliáškováremove_red_eye37languagejaktoudelam.cz

“Teď zrovna nevím, jestli mně to posiluje nebo zabíjí.” Mám momentálně takové období, kdy fakt nevím, co dřív. Už kolem poledne cítím v hlavě podivné prázdno až lhostejno. Jeden požadavek frčí za druhém v rychlém sledu (za včerejšek jsem trhla rekord – 35 ..

Které oleje jsou vhodné pro přípravu jídel pro kojence a batolata ?

personRedakceremove_red_eye37languagezoufalemaminky.cz

Každý dnes ví, že olivový olej je (nejen) pro děti lepší než klasický rostlinný nebo slunečnicový olej. Na našem trhu ale najdete mnoho dalších druhů, které jsou v malém množství také velmi zdravé a navíc je běžně seženete v BIO kvalitě. Tyto oleje sice nepatří mezi ..