Lifestyle keyboard_arrow_right Lifestyle keyboard_arrow_rightCviky, které vás udrží v kondici

Obrázek příspěvku: Cviky, které vás udrží v kondici

Cviky, které vás udrží v kondici

personaccess_time05.únor 2020chat_bubble_outline0 komentářůremove_red_eye100 shlédnutí

1. Sedy lehy na míči – účinné na vytvarování bříška

Toto cvičení na míčije velmi univerzální a můžete jej provádět právě i na míči. Posilujete přímý sval břišní, pokud však budete dělat klasické zkracovačky do strany, tak se na řadu dostanou i šikmé břišní svaly.

Pozn.: Zkracovačky jsou vlastně poloviční sedy lehy, nezvedáte při nich celý trup, ale pouze hrudník.

Provedení: Lehněte si zády na balon. Chvíli vám možná potrvá, než naleznete správnou stabilitu, ale nenechte se odradit. Ruce si dejte za hlavu a nohama se snažte udržet balanc. Nyní můžete v souladu s dechem začít zvedat trup. Táhněte ho nahoru břišními svaly nikoli švihem. Vše provádějte plynule a hlavně nezapomínejte dýchat.

2. Sklapovačky s balónem

Další cvičení na posilování bříška, které můžete zařadit do typického posilování doma. Jedná se o trochu složitější cvik, tak se nebojte, že s ním budete v začátcích mít problém. Nyní budete kromě balonu potřebovat i podložku.

Provedení: Lehněte si na záda na podložku. Udělejte si pohodlí. Nyní si vezměte balon a uchopte ho do natažených rukou a nohou. Zvedejte končetiny i s balonem a znovu je pokládejte.

3. Míčový most – posílení více partií

Most, je cvik, pomocí něhož posílíte zadeček, stehna a dokonce i dolní část zad. Jeho provedení je jednoduché, ale obtíže vám může dělat udržení stability. Nebojte se, chce to pouze trénink.

Provedení: Připravte si podložku a lehněte si na ni. Natažené nohy si volně položte na míč a zadeček zvedněte, tak abyste byli jako pravítko. V této pozici setrvejte a na balónu pokrčujte nohy společně s výdechem. Tyto pozice střídejte a nezapomínejte na dýchání.


Proč mnoho lidí nezhubne, i když pravidelně cvičí a správně se stravují?

I když rozumné stravování a sport přispívají ke štíhlé postavě, většině lidí to ke zhubnutí nestačí.

Proč?

Protože většina lidí trpí na tzv. skryté příčiny nadváhy – často nenápadné zdravotní příčiny, které hubnutí výrazně stěžují.

Naopak když se odstraní, může jít hubnutí výrazně rychleji a snadněji.

Jak tyto skryté příčiny odstranit a další principy hubnutí zjistíte kliknutím na odkaz níže:

0 komentářů

commentŽádné komentáře

Pokud chcete, můžete přidat první komentář k tomuto článku níže.

Vložit komentář

info_outline

Nepublikujte SPAM!

Jakékoliv SPAM komentáře, které nejsou relevantní k obsahu tohoto článku budou odstraněny.

Podobné články

Bolesti krční páteře

personRadka Eliáškováremove_red_eye170bookmarkZdraví

Bolesti krční páteře jsou nepříjemná věc a způsobují migrény a chronické bolesti hlavy. Proto je důležité těmto neduhům z bolesti krční páteře předcházet a začít s cvičením krční páteře. Pokud máte jen malé náznaky na bolesti krční páteře, či bolesti zad, nebo ..

Péče o pokožku

personRadka Eliáškováremove_red_eye95bookmarkLifestyle

Dokonce už dvacetileté štíhlé dívky mohou trpět tzv. pomerančovou kůží. Problematická pokožka s dolíčky na horní částí stehen, zadečku nebo v oblasti břicha se objevuje dokonce i u vrcholových sportovkyň. Mnoho žen tedy trápí dvě základní otázky – jak celulitida ..

Sojové dobroty

personRadka Eliáškováremove_red_eye79bookmarkVýživa

Soja je často označována za potravinu budoucnosti. Sojové boby obsahují velké procento bílkovin, díky němuž mají vysokou sytivost a velkou nutriční hodnotu. Jsou také bohaté na vlákninu, železo, vápník a vitamín A.Výživově velmi hodnotné jsou fermentované sojové produkty. ..

Prevence

personRedakceremove_red_eye22bookmarkZdraví

V našem případě rozumíme prevencí především aktivní pohybový režim, kompenzační prostředky a pomůcky nebo regenerační a relaxační procedury, které vyrovnávají jednostranné dlouhodobé zatížení organismu při pracovních i mimopracovních činnostech.Prevence výrazně ..

Proč mě nikdo nemá rád…

personRadka Eliáškováremove_red_eye92bookmarkZdraví

Ale má. Jen je prostě někdy těžké tomu uvěřit. Ne však proto, že by vám to ostatní nedávali dostatečně najevo. Důvod tkví někde jinde, a totiž ve vás, což je mnohdy nemožné si připustit. Krásně se dá svalovat vina na ostatní, ale co se zkusit zamyslet nad vlastním ..

Jak efektivně cvičit doma

personRadka Eliáškováremove_red_eye108languagekrasnazdrava.cz

Jste žena, která trpí nízkým sebevědomím a chtěla byste začít cvičit? Je pochopitelné, že se vám nebude chtít napoprvé do posilovny nebo ven. Zkuste začít například doma, než se alespoň trochu naučíte základní cviky a poté můžete začít navštěvovat posilovnu. Pokud si ..

Cviky na celulitidu

personSimona Chvátilováremove_red_eye15languagekrasnazdrava.cz

Pravidelná pohybová aktivita je důležitou součástí boje s pomerančovou kůží, a zároveň také její prevencí. Kromě sportů, které se doporučují proti celulitidě, existují dokonce speciální cviky na celulitidu, které za předpokladu pravidelného cvičení (minimálně dvakrát ..

Jak zhubnout nohy

personSimona Chvátilováremove_red_eye12languagekrasnazdrava.cz

Po krásně štíhlých stehnech touží většina žen. Bohužel tuk má tendenci usazovat se právě v těchto partiích. Pokud se kvůli štíhlejším nohám rozhodneme držet dietu, musíme se obrnit trpělivostí, protože tělo začne nejprve odbourávat tukové zásoby na jiných částech ..

Jsem nejlepším pracovníkem ve firmě

personRadka Eliáškováremove_red_eye129languagedrsnarealita.cz

Jsem nejlepším pracovníkem ve firmě. Proč si toho nikdo nevšimnul? Máte pocit, že jste to právě vy, kdo vždy přijde se skvělým nápadem, že jste to právě vy, kdo bez odříkání každému kolegovi rád vypomůže, že jste to právě vy, kdo má v práci nejvíce hodin ..

Dětská vzteklina

personRadka Eliáškováremove_red_eye36languagezoufalemaminky.cz

Je úterý ráno a s Kubíčkem (2 roky ) se chystáme na batolecí plavání. Celou dobu, co byl malý nemocný nemluvil o ničem jiném než o vodě, plavání a kamarádce Nelince, takže když dnes viděl tu velkou tašku plnou plavek, osušek a dalších nezbytností k plavání, byl v sedmém ..