Recepty keyboard_arrow_right Recepty keyboard_arrow_rightLosos s paprikami

Obrázek příspěvku: Losos s paprikami

Losos s paprikami

personaccess_time06.březen 2020chat_bubble_outline0 komentářůremove_red_eye69 shlédnutí

Suroviny:

750 g filetů z lososa, 2 lžíce citronové šťávy, sůl, mletý bílý pepř, 2 červené a 2 zelené papriky, 2 lžíce oleje, 200 ml bílého vína, 400 g malých rajčat, 1 svazek kopru, 1 smetana ke šlehání, 2 lžíce strouhaného křenu

Postup přípravy:

Troubu předehřejte na 200 °C, filety z lososa omyjeme, rozkrájíme na porce, osušíme, osolíme, opepříme a pokapeme citrónovou šťávou, papriky očistíme, vyřízneme semeníky, omyjeme a nakrájíme na tenké prstýnky. Rozehřejeme olej a papriky na něm opékáme 10 minut, spaříme rajčata vroucí vodou, oloupeme a pokrájíme na kolečka, zapékací mísu potřeme olejem a narovnáme do ní porce lososa, pokryjeme paprikami a poté rajčaty. Promícháme víno se šlehačkou a strouhaným křenem a omáčkou přelijeme pokrm v zapékací míse. Zapékáme 15-20 minut, ozdobíme petrželkou a salátem.

0 komentářů

commentŽádné komentáře

Pokud chcete, můžete přidat první komentář k tomuto článku níže.

Vložit komentář

info_outline

Nepublikujte SPAM!

Jakékoliv SPAM komentáře, které nejsou relevantní k obsahu tohoto článku budou odstraněny.

Podobné články

Evropská a světová kuchyně - Island

personRedakceremove_red_eye26languagegurmanek.cz

Mé první setkání s islandskou kuchyní nebylo zrovna z těch nejchutnějších. Jednalo se sice o mnohdy opěvovanou specialitu, ale dozajista pocházela z těch pro mě méně lákavých pokrmů. Kdyby mi byl prozrazen původ páchnoucího masa a jeho příprava, dozajista bych odolala a ..

Deset zdravých jídel do deseti minut

personRadka Eliáškováremove_red_eye33languagejaktoudelam.cz

Venku je nádherné počasí. Skoro celé dny trávíme venku, na hřišti nebo na zahradě. Kdo by se zabýval kuchyní a vařením? Bohužel tělo si žádá své kalorie. Obědvat hranolky se zmrzlinou možná je normální, jak tvrdí můj syn, ale určitě ne zdraví prospěšné.Superrychlá ..

Chudě ale plnohodnotně: Tuky

personRadka Eliáškováremove_red_eye46languagejaktoudelam.cz

I ve finančně nepříjemné situaci je potřeba dbát nejen na objem jídla a zasycení, ale především na to, co jídlo dodá našemu tělu. Překvapivě i v Čechách je poměrně dost lidé trpících selektivní podvýživou. Nejčastěji se sice jedná o seniory, ale ani v mladších ..

Jak nakupovat potraviny? Čtěte si etikety

personRedakceremove_red_eye30languageekologickecesko.cz

Při dietách či jiných úpravách stravy je důležité vybírat správné potraviny. Supermarkety nám nabízejí spoustu všemožných druhů potravin, etiket, značek, které nám mohou pěkně zamotat hlavu. Ale jak vybírat ty správné? Při nákupu ovoce a zeleniny hledejte ty, které ..