Zdraví keyboard_arrow_right Zdraví keyboard_arrow_rightNaolejuje-li Julie…

Obrázek příspěvku: Naolejuje-li Julie…

Naolejuje-li Julie…

personaccess_time14.únor 2020chat_bubble_outline0 komentářůremove_red_eye99 shlédnutí


Přírodní oleje patří opravdu k těm nejstarším kosmetickým přípravkům a jejich účinky jsou tak prověřené staletími. Na konci devatenáctého století je trochu vytlačily krémy, protože byly často levnější, ale v posledních desetiletích se přírodní oleje opět vrací…

…Trend bio-kosmetiky, k níž nemám, jak víte, ryze pozitivní vztah, přinesl leccos dobrého. Například právě rostlinné oleje, avšak moderní kosmetický průmysl bohužel kombinuje tyto oleje s esenciálními oleji, které vyvolávají nezřídka alergie a představují další rizika (např. fotosensibilitu, což v překladu znamená, že má pokožka větší tendenci k tvoření pigmentových skvrn). Proto se domnívám, že je ideální používat panenské, za studena lisované, 100% oleje. Existuje ale tolik druhů a tolik možností využití, že by se mi to nevešlo ani do deseti článků, proto se pokusím představit pár základních typů.

Olivový olej – ne nadarmo se mu říká „tekuté zlato Bohů“. Už v antice se lidé natírali olivovým olejem, aby napumpovali svou pleť celou řadou cenných látek včetně antioxidantů, vyráběli z něj pleťové i vlasové masky a také se jim odličovali. To všechno můžete vyzkoušet i vy! Podívejte se třeba na YouTube, kde naleznete přesné návody na to, jak používat olivový olej na odlíčení očí, nebo při mytí kosmetických štětců. Aknózní pleť občas mívá s olivovým olejem problémy, takže pokud trpíte na velké množství pupínků, nepoužívejte olivový olej na celý obličej.

Avokádový olej – jeden z nejcennějších olejů z nutričního hlediska perfektně vyživí unavenou pleť ať už je mastná, suchá, mladá, nebo zralá. Avokádový olej je skvělý jako sérum pod běžný krém, nebo pro péči o ruce. Jako pleťová maska funguje v kombinaci například s banány. Ideální olej pro péči o nehtovou kůžičku, vzpomeňme si například na přípravek Avoplex od OPI, který využívá především právě avokádového oleje.

Jojobový olej – jasná volba pro ty, které trápí akné. Zkuste používat jojobový olej samostatně jako noční krém. Rozhodně však nenanášejte velké množství a pro lepší vstřebávání je dobré pleť lehce navlhčit (například termální vodou ve spreji). Tento olej má schopnost neutralizovat produkci mazu, tedy u mastné pleti jej bude méně, u suché naopak více.

Kokosový olej – při pokojové teplotě má tuhou konzistenci, pokud ho zahřejete mezi prsty, zkapalní. Je velmi jemný, vhodný pro péči o děti, nebo jako odličovací prostředek.

Konopný olej – též dobrý pro ty, kdo trpí na lupénku, akné, ekzémy. Existuje již celá řada značek, které postavily celou svou kampaň právě na použití cenného konopného oleje, např. Cannaderm, CutisHelp a nabízí velmi kvalitní přípravky. Osvědčila se řada Robátko od Cannaderm, kterou můžete používat i vy, protože skvěle ochrání pleť v zimních měsících.

folder_openPřiřazené štítky

0 komentářů

commentŽádné komentáře

Pokud chcete, můžete přidat první komentář k tomuto článku níže.

Vložit komentář

info_outline

Nepublikujte SPAM!

Jakékoliv SPAM komentáře, které nejsou relevantní k obsahu tohoto článku budou odstraněny.

Podobné články

Domácí repelent a past na mouchy

personRadka Eliáškováremove_red_eye30languagejaktoudelam.cz

Za chvíli vyletí. Už si brousí sosáky plné choroboplodných zárodků. A vy se uškrábete. Každý rok je to stejné. Každý rok utratím nesmyslné peníze na nechutně smradlavé vodičky, které ve většině případů stejně nefungují. Navíc si vůbec nejsem jistá, že látky v tom ..