Lifestyle keyboard_arrow_right Lifestyle keyboard_arrow_rightPéče o pokožku

Obrázek příspěvku: Péče o pokožku

Péče o pokožku

personaccess_time13.únor 2020chat_bubble_outline0 komentářůremove_red_eye49 shlédnutí


Dokonce už dvacetileté štíhlé dívky mohou trpět tzv. pomerančovou kůží. Problematická pokožka s dolíčky na horní částí stehen, zadečku nebo v oblasti břicha se objevuje dokonce i u vrcholových sportovkyň. Mnoho žen tedy trápí dvě základní otázky – jak celulitida vzniká a jak se jí lze bránit?

Celulitida a jak na ni

V kůži na bocích, stehnech a břichu mají ženy velké tzv. komůrky, ve kterých se ukládají tukové buňky. Zde jsou připraveny pro případ těhotenství nebo nedostatku potravy. Tyto zásoby se mohou vytlačit ven, k povrchu kůže a to v situaci, když se v krvi nachází vysoká hladina estrogenu.

Pomáhají na celulitidu hormonální krémy?

Protipólem ženského estrogenu je mužský pohlavní hormon testosteron. Ten může ve formě masti, která je ale pouze na lékařský předpis, proniknout do hlubších vrstev pokožky a pomoci. Ženské vazivo pak získá částečný mužský charakter, stane se pevnější a celulitida při pravidelném používání masti postupně zmizí. Ale pozor. Tento hormonální lék je naprosto nevhodný pro ženu, který chce otěhotnět.

Pomůže proti celulitidě sport a hubnutí?

Ano, sportování je krok správným směrem. Dlouhodobé výzkumy a sledování žen s pomerančovou kůží potvrdily, že sport skutečně prokazuje viditelné výsledky zlepšení vzhledu pokožky. Pomáhá zejména vytrvalostní trénink a cviky proti celulitidě.

Na druhou stranu změna jídelníčku moc účinná není. Poradci pro výživu upozorňují, že nízkotučné potraviny jsou sice velmi zdravé, ale na celulitidu žádný vliv prakticky nemají.

Pomůže s celulitidou chirurgický zákrok?

Pokud tento estetický problém trápí ženu skutečně mimořádně, může jí pomoci chirurgické odsátí přebytečného tuku v konkrétních partiích. Ovšem není to pouze jednorázová akce. Ženy i po tomto zákroku musí bedlivě dbát na každodenní dodržování správné výživy, jinak peníze za „regeneraci“ pokožky utratily zbytečně, protože hrozí, že se strašák celulitida opět vrátí. Lékaři doporučují také tzv. lymfatickou drenáž, která je prováděná v pravidelných cyklech. Jde o cílené masáže podporující odbourávání tuku ve vazivu. Provádí je buď lékař rukou, nebo přístroj. Výsledek je stoprocentně zaručen.

Ať už máte celulitidu nebo ne, měla byste si uvědomit, že každá žena vyzařuje osobním kouzlem a i proto je krásná a přitažlivá. Vyhlazení a omlazení je sice součást image, ale občas po ní člověk vypadá jako marťan či jako živá figurína. Zkuste vypadat přirozeně. Ocení to určitě více mužů, než si právě teď myslíte.


0 komentářů

commentŽádné komentáře

Pokud chcete, můžete přidat první komentář k tomuto článku níže.

Vložit komentář

info_outline

Nepublikujte SPAM!

Jakékoliv SPAM komentáře, které nejsou relevantní k obsahu tohoto článku budou odstraněny.

Podobné články

Rituály krásy Egypťanů

personRadka Eliáškováremove_red_eye28bookmarkLifestyle

Nejstarší lékařský předpis (papyrus Erbes) obsahuje i recepty na kosmetické přípravy, které vyráběli egyptští kněží z včelího vosku, olivového oleje, mošusu, ambry a jiných, dnes už běžných přípravků. Velkou pozornost staří Egypťané věnovali také nehtům na rukou i ..

Jeden výrobek – vícero využití

personRadka Eliáškováremove_red_eye67bookmarkMix

Bambucké másloMůžete jej používat obdobně jako vazelínu (na rty, ruce, nohy…). V kelímku je máslo tvrdé a je nutné ho rozehřát. Buď tak, že budete chvilku po něm jezdit prsty a ono začne tát a nebo kousek vydloubněte špachtličkou a naneste na pokožku. Díky teplotě těla se ..

Sladká masáž celého těla

personRadka Eliáškováremove_red_eye45bookmarkLifestyle

Wellness je jedním z moderních trendů, který se postupně stal nedílnou součástí života všech, kterým záleží na tom, jak se cítí. Jaké novinky se v této oblasti nabízí?Právě v letním období je nejlepší čas na odbourávání stresu, redukování tělesné váhy či ..

Biosolárium - šetrnější opálení pro vaši pokožku

personRadka Eliáškováremove_red_eye56bookmarkZdraví

Chodíte do solárka nebo se do něj teprve chystáte? Co zkusit biosolárium? V čem se liší od běžného solária? Jaké jsou jeho výhody? Pojďme si toto zařízení více přiblížit.Co je to biosolárium?Záření v biosoláriu je považované za nejšetrnější, což je dáno speciální ..

Kouzelný dotek bambuckého másla

personRadka Eliáškováremove_red_eye53bookmarkZdraví

Bambucké máslo nebo-li shea butter či karité je rostlinný tuk, který se získává ze semen stromu shea tree (nazývá se také karité tree nebo máslovník), který roste v části rovníkové Afriky. Výroba bambuckého másla je tajemstvím žen, proto se mu říká „ženské zlato. ..

Přírodní či biokosmetika - jak je poznáte?

personRadka Eliáškováremove_red_eye52languagekrasnazdrava.cz

Pro mnohé z nás je nákup biopotravin přirozenou věcí. Jsou bohaté na důležité živiny a pomáhají nám minimalizovat nebezpečí umělých pesticidů, hnojiv a přídatných látek, kterým se snažíme vyhnout. Navíc, protože jsou produkovány udržitelným způsobem, chrání ..