Lifestyle keyboard_arrow_right Lifestyle keyboard_arrow_rightPivo v českých zemích

Obrázek příspěvku: Pivo v českých zemích

Pivo v českých zemích

personaccess_time15.květen 2020chat_bubble_outline0 komentářůremove_red_eye29 shlédnutí

Málokterý nápoj má takovou historii jako pivo. Vydejte se s námi poodhalit kořeny tohoto zlatavého moku. Jaký je rozdíl ve výrobě tmavého a světlého piva? Jak se liší výčepní pivo od ležáku? Co je to kvasnicové pivo? To vše se dozvíte v tomto článku.

Stručné dějiny piva
Dějiny zlatavého moku jsou prastaré. S trochou nadsázky lze tvrdit, že pivo je tak staré jako lidstvo samo. Již staří Egypťané či Babyloňané vařili tento nápoj. I přestože by málokdo z nás nazval jejich zakalený a čpavý nápoj pivem, používali v podstatě podobné technologie jako my dnes.

Během středověku bylo vaření piva především výsadou klášterů. Evropští mniši zdokanalovali technologii výroby piva. Právě oni začali používat chmel jako konzervační přísadu. Velký rozmach pivovarnictví u nás nastal, když čeští králové zakládali opevněná města a udělovali měšťanům různá privilegia. K nim patřilo právě pivovarnictví a výroba sladu. Po roce 1517 získala právo vařit pivo i česká šlechta. V Českých zemích se také vždy vařilo pivo i pro vlastní, tedy po domácku.

Důležitým mezníkem v dějinách pivovarnictví se stala průmyslová revoluce. Tehdy došlo k mechanizaci výroby a doba s sebou přinesla významné vědecké objevy. Šlo především o nové poznatky, které se týkali šlechtění kultur pivovarnických kvasinek.

Druhy piva
Jednotlivá piva se od sebe poměrně výrazně odlišují. Piva můžeme dělit podle různých kritérií:

Barva piva - je ovlivněna druhem sladu
Světlá piva - vyrábějí se z tzv. plzeňského sladu sušeného při teplotě 80 - 82°C
Tmavá piva - vyrábějí se z tzv. bavorských sladů pražených při teplotě 105°C. Vlivem vyšší teploty sladový cukr karamelizuje a tmavne, čímž ovlivňuje vůni i chuť tmavých piv.
Stupňovitost piva - vyjadřuje přibližný obsah extraktivních látek v mladiněVýčepní piva - 7°, 8°, 10°
Ležáky - 11°, 12°
Speciální piva - 13°, 14°, 16°, 18°, 19°
Dietní piva a nízkoalkoholické pivo Pito
Stupně neoznačují procento alkoholu (to je například u 12° světlého piva cca 4%, u 12° tmavého piva cca 3%).

Kvasnicové pivo - dodává se pouze v sudech, má vyšší pěnivost a říz. Vyrábí se přidáním rozkvašeného do již hotového piva před stáčením. V pivním sklepě se nechá 2 až 3 týdny uležet. Teprve potom se může stáčet. Lehký zákal při čepování není na závadu. Pivo má být skladováno v temnu při teplotě 8 - 9°.

  • Důležité vlastnosti piva:

Druhy piva

Pěnivost

Čirost a vady piva

Chuť a vůně

Světlá piva

výška pěny 4 cm, pěna má být ompaktní a má vydržet 3 minuty

kvasničný zákal- příčinou bývají divoké kvasinky, pivo je neprodejné

zákal chladový - obvykle způsoben dlouhodobým transportem nebo skladováním při nízkých teplotách, obvykle se ztrácí zvýší-li se teplota piva na 10°C

hořká nebo kvasničná chuť

nízký obsah oxidu uhličitého

chuť čistá sladová, slabě až silně nahořklá bez karamelové příchuti

Tmavá piva

chuť nasládlá, karamelová, chmelově nahořklá

Speciální piva

chuť plnější a výraznější

Kvasnicová piva

Vyšší pěnivost

Lehký zákal není na škodu

větší říz, výraznější chuť, vyšší obsah CO2

0 komentářů

commentŽádné komentáře

Pokud chcete, můžete přidat první komentář k tomuto článku níže.

Vložit komentář

info_outline

Nepublikujte SPAM!

Jakékoliv SPAM komentáře, které nejsou relevantní k obsahu tohoto článku budou odstraněny.

Podobné články

Hořte, ale nevyhořte!

personRadka Eliáškováremove_red_eye102bookmarkLifestyle

Sedm kroků, čeho se vyvarovat. Zatímco na počátku 90. let byl noční můrou mnohých manažerů workholismus, dnes psychologové varují před fenoménem, který se plíživě dostává do našich kanceláří a zničil již nejednu slibnou kariéru. Syndrom vyhoření, představující ..

Olivy a olivový olej

personRadka Eliáškováremove_red_eye91bookmarkVýživa

Olivy se sklízí na podzim, kdy jsou nejbohatější na antioxidanty a také na obsah olejů.Nejprve se sklízí olivy zelené – tedy ty méně zralé, tvrdé, s nahořklou chutí. Po dalším dozrávání na stromě mění olivy svou barvu na červenou, tmavě fialovou a pak černou – černé ..

Zumba - Tančete svým způsobem k hubnutí

personRadka Eliáškováremove_red_eye134bookmarkLifestyle

Zumba je taneční fitness program vytvořený kolumbijským choreografem v 1990, který se stal velmi populární v USA kolem roku 2001, a je nyní populární v mnoha zemích po celém světě, včetně Česka.Lekce Zumby jsou nabízeny ve fitness centrech či tělocvičnách po celém Česku ..

Evropská a světová kuchyně - Island

personRedakceremove_red_eye29languagegurmanek.cz

Mé první setkání s islandskou kuchyní nebylo zrovna z těch nejchutnějších. Jednalo se sice o mnohdy opěvovanou specialitu, ale dozajista pocházela z těch pro mě méně lákavých pokrmů. Kdyby mi byl prozrazen původ páchnoucího masa a jeho příprava, dozajista bych odolala a ..

Domácí pivo vánočná

personSimona Chvátilováremove_red_eye38languagezoufalemaminky.cz

V tomto díle se budeme věnovat vaření vánočního speciálního piva s koriandrem a pomerančovou kůrou, vyráběného metodou svrchního kvašení. Jak se výroba tohoto piva odlišuje od minulého piva plzeňského typu?Zcela zásadně. Jako základ použijeme pšenici místo ječmene, pivo ..

Netradiční využití tradičních věcí

personRadka Eliáškováremove_red_eye43languagejaktoudelam.cz

Přiznám se, že mám podivný sběratelský koníček. Sbírám tipy, jak co použít trochu jinak, jak co obejít a jak si ušetřit práci. Vše nejlépe vyjádřeno jednou větou.Momentálně takových „babičkovských rad“ mám kolem sedmi stovek. Včera jsem je třídila pro jeden svůj ..

Ach ty vlasy + rozčesávač pro panenky

personRadka Eliáškováremove_red_eye63languagejaktoudelam.cz

Moje maminka má jemné, nepříliš husté vlasy. Každý den ráno si je musí namočit a vyfénovat před kartáč, aby jak sama říká, mohla mezi lidi. Považovala jsem za velké štěstí, že jsem vlasy zdědila po dědečkovi husté a vlnité. Stačilo kudrny něčím umýt a jít. Pak ..

Složení lékárničky

personRadka Eliáškováremove_red_eye48languagejaktoudelam.cz

Když se ozve zdravotní problém: máte doma vhodně vybavenou lékárničku? Nějaké léky se ve většině českých domácností najdou. Někde mají vzorně vybavenou a srovnanou lékovou skříňku, někde se povalují jen tak nahodile, někdo je pro jistotu doma nemá vůbec. Jak jste na ..