Zdraví keyboard_arrow_right Zdraví keyboard_arrow_rightProč mě nikdo nemá rád…

Obrázek příspěvku: Proč mě nikdo nemá rád…

Proč mě nikdo nemá rád…

personaccess_time12.únor 2020chat_bubble_outline0 komentářůremove_red_eye92 shlédnutí


Ale má. Jen je prostě někdy těžké tomu uvěřit. Ne však proto, že by vám to ostatní nedávali dostatečně najevo. Důvod tkví někde jinde, a totiž ve vás, což je mnohdy nemožné si připustit. Krásně se dá svalovat vina na ostatní, ale co se zkusit zamyslet nad vlastním přístupem k okolí a vlastně k sobě sama?

Smrt, zdravotní potíže, starosti v rodině nebo v práci – to všechno může být jednou z prvních příčin, které vedou k nevážení si sebe jako plnohodnotného člověka. „Třicítku už mám dávno za sebou, vdaná nejsem a posledního přítele jsem opustila v sedmadvaceti. Od té doby se neobjevil nikdo, kdo by mě nějak výrazně zaujal. A navíc jsem k poslednímu březnu dostala výpověď. Navíc kolem sebe vidím samé šťastné a úspěšné kamarádky, což mi taky moc nepřidá,“ svěřuje se se svými pocity třicetiletá bývalá obchodní zástupkyně Eliška. Máte podobné trápení jako ona? Provázejí vás často pocity, že jste na všechno sama a že není nikdo, komu byste se mohla svěřit?

Krize, stres a deprese může postihnout člověka v kterémkoli věku a v podstatě ani nemusí mít nějaký zřejmý důvod ke klesání na mysli. Proto se na chvíli zastavte a popřemýšlejte více o tom, co vás trápí nejvíce. Seznam může být sice dlouhý, ale jakmile se nad ním zamyslíte o pár dní později, zjistíte, že mnohé vymizelo. Pokud to přeci jen bude přetrvávat, udělejte svým trápením priority – prostě si vyberte tři největší a nad nimi přemýšlejte. Zbytku nedovolte, aby vám nahlodával svědomí.

 Uvědomte si své kvality

Sžírá vás myšlenka, že jste ničeho nedosáhli nebo že vás k životu nikdo nepotřebuje? Tak se zase velmi rychle vzpamatujte. Dnešní západní společnost má dle mnohých trochu zvrácené hodnoty, přičemž na prvních místech žebříčku se tísní peníze, kariéra, úspěch a pak teprve rodina a zdraví. To, že nevedete tým dvaceti podřízených nebo že nevyděláváte stovky tisíc měsíčně, ještě neznamená, že jste méněcenná. Uvědomte si, takto vytížené ženy zase strádají na jiných místech.

Zkuste si pro změnu udělat seznam věcí, kterých si na sobě vážíte. A neříkejte, že není ani jedna. Každý člověk je individualita a má v sobě cosi nezaměnitelného – vyniká v něčem jiném než jeho okolí. A vy tuto vlastnost v sobě také musíte najít. 

Dejte si pauzuPokud vás momentálně nejvíce trápí ztráta zaměstnání, stejně jako Elišku, pak vězte, že být chvíli nezaměstnaná opravdu není ostuda. Chvíli si odpočinete, naberete nové síly a hlavně si dobře promyslíte, co dál – tedy kam chcete v kariéře postoupit. Chcete-li však do nového zaměstnání skočit ihned a rovnýma nohama, pak oslovte personální agenturu, která se o vás postará.

Každopádně se na svět začnete během chvíle dívat pozitivnějšíma a vstřícnějšíma očima. A pamatujte, že smutek je sice na místě, ale nesmí vás ovládnout do té míry, že samou utrápeností zapomenete na sebe!

 

0 komentářů

commentŽádné komentáře

Pokud chcete, můžete přidat první komentář k tomuto článku níže.

Vložit komentář

info_outline

Nepublikujte SPAM!

Jakékoliv SPAM komentáře, které nejsou relevantní k obsahu tohoto článku budou odstraněny.

Podobné články

Úspěch na dosah…

personRadka Eliáškováremove_red_eye98bookmarkZdraví

Bez stresu!Stres je překážka, která se často vyskytne na vaší cestě. Je všakzcela nezbytně nutné se s ním úspěšně vypořádat, jinak by se váš směr neblaze změnil a svedl vás ze stezky. To přeci nikdo nechce, aby skončil jako troska. Pokud se na vás navalí mnoho úkolů a ..

Proč se vyplatí být na pracovním pohovoru upřímný?

personRadka Eliáškováremove_red_eye103bookmarkLifestyle

Tak jako ve vztazích k lidem, tak i na pracovním pohovoru je ideální být upřímný. Síť lží, kterou uchazeči o zaměstnání často pletou již od tvorby jejich životopisu a pokračují v tom i na pracovním pohovoru, se téměř s určitostí stane jejich vlastní pastí. Neudělejte ..

Makrobiotika

personRadka Eliáškováremove_red_eye92bookmarkLifestyle

Je to životní styl, který člověku říká o tom, že by se měl víc spojit s přírodou a všímat si její energie, která je všude kolem nás. V překladu to znamená velký život. Makrobiotiku nám sem donesli z východu, ale to neznamená , že je nám cizí nebo že tu kdysi nebyla. ..

Mor 21. století? Civilizační choroby

personRadka Eliáškováremove_red_eye100bookmarkLifestyle

Před ochodem do práce stihnete silné kafe, ne však již snídani, kterou sfouknete v Mc Donaldu, oběd kvůli pracovnímu vytížení nestíháte a večer do sebe natláskáte, co kde najdete? Spěšné životní tempo vám však nezabrání dopřát si krabičku cigaret denně, na návštěvu ..

Snídaně je grunt

personRadka Eliáškováremove_red_eye95bookmarkLifestyle

Mantrou propagátorů zdraví je „kombinace vyvážené stravy, zahrnující dostatek vitaminů, kvalitních bílkovin, vlákniny a dalších důležitých složek výživy v optimálním poměru, ale i jejich množství odpovídající zdravotnímu stavu, fyzické aktivitě a věku člověka.“ ..

Jsem nejlepším pracovníkem ve firmě

personRadka Eliáškováremove_red_eye133languagedrsnarealita.cz

Jsem nejlepším pracovníkem ve firmě. Proč si toho nikdo nevšimnul? Máte pocit, že jste to právě vy, kdo vždy přijde se skvělým nápadem, že jste to právě vy, kdo bez odříkání každému kolegovi rád vypomůže, že jste to právě vy, kdo má v práci nejvíce hodin ..

Nikdo mi nerozumí a nikdo mě nemá rád

personRadka Eliáškováremove_red_eye37languagejaktoudelam.cz

Svět je odrazem nás samých. Všechny jeho problémy tedy musíme nejprve vyřešit v sobě.(motto Lipnické školy) Přijdu do školky s plánem, jak si s kluky užijeme společný zbytek dne. Do deseti minut se rvou jak koně a ječí na sebe. Kamarádka mi už půl roku slibuje ušití ..

Právo pláče, ale možná jen do příštího soudu

personRadka Eliáškováremove_red_eye71languagefinancevbezpeci.cz

Policisté a výběrčí pokut z různých úřadů se radují. Nyní se prohřešky platí vysokým tempem a v pokladnách přibývají peníze. Určitě brzy padnou na různé projekty a soutěže. Jenomže nemusí být všem dnům konec. Čekám až odejdeš Policie má teď krásné období, kdy ..

Přijímací pohovor

personRadka Eliáškováremove_red_eye138languagezenavi.cz

20 rad, které vás posadí na katapult zvaný kariéra! Máte stále stejný plat, ale dřete se čím dál více? Máte ambice, ale jsou vaším šéfem nedoceněné? Tak to je ten správný čas s tím něco udělat! Změna je život a přijímací pohovor je tím prvním stupínkem k vaší ..

Proč je zbytečné pracovat přes 40 hodin týdně

personRadka Eliáškováremove_red_eye42languagejaktoudelam.cz

Minulý týden jsem mluvila s kamarádem, který z důvodu vyzvedávání dítěte z mateřské školky musí dvakrát týdně odcházet z kanceláře už ve tři odpoledne. Jiné dny si to napracuje. Říkal, že tím hodně klesnul, protože šéf běžně v práci zůstává do devíti do večera ..