Lifestyle keyboard_arrow_right Lifestyle keyboard_arrow_rightRady, jak získat zaměstnání hned po ..

Obrázek příspěvku: Rady, jak získat zaměstnání hned po skončení školy

Rady, jak získat zaměstnání hned po skončení školy

personaccess_time18.březen 2020chat_bubble_outline0 komentářůremove_red_eye96 shlédnutí


Realita v otázce zaměstnanosti mladých lidí je opravdu špatná. Více než polovina absolventů skončí dlouhodobě na úřadu práce v evidenci nezaměstnaných a mají opravdu obrovský problém najít si práci. Pokud nechcete podobně dopadnout i vy, pracujte na sobě ještě během studia. I díky tomu si možná najdete práci ihned po převzetí diplomu a společnosti se o vás doslova poperou

1. Nebraňte se práci během školy

Pracujte už během studia, nejlepším startem pro kariéru jsou dlouhodobé brigády v oboru. Získáte tak nejen cenné zkušenosti, ale zároveň i cenné pracovní návyky.

2. Nebojte se jít do zahraničí

Pokud máte příležitost, vycestujte do zahraničí. Využije možnosti pobytů nabízených na školách, případně se přes léto zúčastněte brigády za hranicemi. Výrazně si tak zlepšíte komunikační schopnosti v cizím jazyce.

3. Rozvíjejte cizí jazyky

Právě ovládání alespoň jednoho cizího jazyka je na současném pracovním trhu nezbytností. I proto se naučte alespoň angličtinu. Ve volném čase si proto studujte knihy pro samouky, čtěte zahraniční články, případně navštivte jazykovou školu.

4. Držte se při zemi

Nemějte ihned od začátku vysoké nároky na sebe či na váš plat. Všechno musí přijít postupně, proto se držte při zemi, buďte trpělivý a poctivou prací se úspěch určitě dostaví.

5. Akceptujte kritiku

Kritika není konec, ale zkušenost do budoucna, každý úspěšný člověk si pamatuje těžké začátky plné kritiky zkušenějších kolegů. I proto ji vnímejte pozitivně, hlavně jako prostředek na učení se.


0 komentářů

commentŽádné komentáře

Pokud chcete, můžete přidat první komentář k tomuto článku níže.

Vložit komentář

info_outline

Nepublikujte SPAM!

Jakékoliv SPAM komentáře, které nejsou relevantní k obsahu tohoto článku budou odstraněny.

Podobné články

Proč se vyplatí být na pracovním pohovoru upřímný?

personRadka Eliáškováremove_red_eye102bookmarkLifestyle

Tak jako ve vztazích k lidem, tak i na pracovním pohovoru je ideální být upřímný. Síť lží, kterou uchazeči o zaměstnání často pletou již od tvorby jejich životopisu a pokračují v tom i na pracovním pohovoru, se téměř s určitostí stane jejich vlastní pastí. Neudělejte ..

Mor 21. století? Civilizační choroby

personRadka Eliáškováremove_red_eye100bookmarkLifestyle

Před ochodem do práce stihnete silné kafe, ne však již snídani, kterou sfouknete v Mc Donaldu, oběd kvůli pracovnímu vytížení nestíháte a večer do sebe natláskáte, co kde najdete? Spěšné životní tempo vám však nezabrání dopřát si krabičku cigaret denně, na návštěvu ..

Proč mě nikdo nemá rád…

personRadka Eliáškováremove_red_eye92bookmarkZdraví

Ale má. Jen je prostě někdy těžké tomu uvěřit. Ne však proto, že by vám to ostatní nedávali dostatečně najevo. Důvod tkví někde jinde, a totiž ve vás, což je mnohdy nemožné si připustit. Krásně se dá svalovat vina na ostatní, ale co se zkusit zamyslet nad vlastním ..

Prevence

personRedakceremove_red_eye23bookmarkZdraví

V našem případě rozumíme prevencí především aktivní pohybový režim, kompenzační prostředky a pomůcky nebo regenerační a relaxační procedury, které vyrovnávají jednostranné dlouhodobé zatížení organismu při pracovních i mimopracovních činnostech.Prevence výrazně ..

Jak se zbavit celulitidy - 3 tipy, které vám mohou pomoct

personRadka Eliáškováremove_red_eye105bookmarkLifestyle

Celulitida je častým problémem, kterým mohou trpět i štíhlé ženy. Vůbec nezáleží na tom, jak daná žena vypadá a i přesto se může pomerančová kůže objevit. Jak se zbavit celulitidy, aby vaše pozadí a stehna vypadaly nádherně? Zvlášť před letní sezónou se zvedá zájem ..

Nástup dítěte do školy

personRadka Eliáškováremove_red_eye59languagejaktoudelam.cz

Trocha teorie na úvod: Podle školského zákona začíná dítěti povinná školní docházka na počátku školního roku, ve kterém dítě dovrší sedm let. Pokud takto staré dítě není z nějakého důvodu pro nástup do školy zralé, musí jeho zákonný zástupce požádat ..

Návrat do práce

personRadka Eliáškováremove_red_eye35languagezoufalemaminky.cz

Když se tak rozhlížím po okolí, myslím, že bych popsala několik zcela odlišných přístupů původních zaměstnavatelů ke svým zaměstnankyním, které se vrací po rodičovské dovolené do práce. S prvním přístupem by mohla být spokojená každá žena (a těch několik ..

25 způsobů, jak zjednodušit svůj život s dětmi

personRadka Eliáškováremove_red_eye72languagejaktoudelam.cz

„Děti vždy představují větší problém, než si myslíte a také více radosti.“ (Charles Osgood)Kdokoliv, kdo má děti, ví, že život s dětmi je do jisté míry komplikovaný. Počínaje větším množstvím prádla na praní, přes koupání, vaření, nakupování, vyzvedávání ..

Zálohy zdravotního pojištění

personRadka Eliáškováremove_red_eye38languagezenapodnikatelka.cz

Placení záloh (resp. měsíční úhrady zdravotního pojištění vs. souhrnná platba zdravotního po konci roku) se liší od typu naší samostatně výdělečné činnosti. hlavní příjem vedlejší příjem pojistné platí stát Zálohy jsou splatné 8. den následujícího měsíce, ..

Hora vzteku

personRadka Eliáškováremove_red_eye45languagejaktoudelam.cz

Láska i hory přenáší, ale což teprve cholerici! Mám doma dva, i když by se oba do krve přeli, že to není pravda. Nad starším už jsem zlomila hůl a trvám jenom na tom, že vztekat se chodí do sklepa. U syna si říkám, že bych ho mohla naučit své silné emoce zvládat. Což se ..