Lifestyle keyboard_arrow_right Lifestyle keyboard_arrow_rightSnídaně je grunt

Obrázek příspěvku: Snídaně je grunt

Snídaně je grunt

personaccess_time04.únor 2020chat_bubble_outline0 komentářůremove_red_eye93 shlédnutí


Mantrou propagátorů zdraví je „kombinace vyvážené stravy, zahrnující dostatek vitaminů, kvalitních bílkovin, vlákniny a dalších důležitých složek výživy v optimálním poměru, ale i jejich množství odpovídající zdravotnímu stavu, fyzické aktivitě a věku člověka.“ Když tímto krédem začnete už u snídaně, jste na nejlepší cestě zažít prima fit den!

Dobré ráno

Základem snídaně by mělo být výživné, v klidu snědené jídlo. Pokud první ranní jídlo obvykle vynecháváte, sníte později příliš hladoví daleko víc jídla. Vaše tělo ale potřebuje energii už po probuzení k dopoledním aktivitám, organismus jednoduše „na dluh“ pracovat moc dlouho neumí. Strava první poloviny dne by měla tvořit až 60 % celkového denního příjmu energie. Samotná snídaně by měla tvořit až 20 - 25% denního příjmu.

Vhodné jsou méně tučné mléčné výrobky s celozrnnými cereáliemi (např. bílý jogurt s hrstí ovesných vloček, müsli natural zalité kefírovým či acidofilním mlékem, nízkotučný tvaroh rozmixovaný s oblíbeným ovocem apod.), postrádat naproti tomu můžete uzeniny, tučné sýry, buchty a koláče bez obav můžete postrádat. V dopoledním jídelníčku si s klidem dopřejte i sladké ovoce, které funguje jako rychlý zdroj energie.

Proč právě takhle?

Cereálie vám dodají hodně energie proto, že mají celkem vysoký glykemický index, to znamená, že rychle zasytí, ale je po nich brzy hlad. Proto nikdy nesnídejte suchý chléb, namažte si jej raději trochou tvarohu nebo netučným sýrem s bylinkami a přidejte i kousek zeleniny. Pokud máte raději ovesné vločky, vždy je míchejte s jogurtem či mlékem. Vytvořit si můžete také své vlastní oblíbené kombinace snídaní v podobě zeleninových pomazánek s celozrnným pečivem nebo rozmixovaného ovocného pyré smíchaného s trochou jogurtu.

Hlídejte si glykemický index

Proč všechny tyhle finty od jogurtu s ovocem až po chléb s tvarohem? Opravdu hraje glykemický index takovou roli? Ano! Glykemický index je hodnota, která charakterizuje, do jaké míry ovlivňuje konkrétní potravina vzestup hladiny krevní glukózy a v jakém rozsahu vyvolává její výkyvy. Jíte-li potraviny s vysokým GI, máváte s hladinou krevní glukózy a nutíte své tělo, aby vylučovalo inzulín. V pozdějším věku může dojít k tomu, že vaše zásoby inzulínu se vyčerpají, a vy se stanete diabetiky, kteří si způsobili cukrovku sami svými nesprávnými stravovacími návyky.

folder_openPřiřazené štítky

0 komentářů

commentŽádné komentáře

Pokud chcete, můžete přidat první komentář k tomuto článku níže.

Vložit komentář

info_outline

Nepublikujte SPAM!

Jakékoliv SPAM komentáře, které nejsou relevantní k obsahu tohoto článku budou odstraněny.

Podobné články

Dietní snídaně

personSimona Chvátilováremove_red_eye13languagekrasnazdrava.cz

Snídaně je nejdůležitějším jídlem dne, které tvoří pětinu až čtvrtinu denního příjmu potravy, což platí také v případě, že držíme dietu. Pokud dodržujeme dietní režim je dokonce naopak žádoucí, abychom větší část kalorií získali v první polovině dne, tedy do ..

Zdravá strava: jídelníček

personSimona Chvátilováremove_red_eye14languagekrasnazdrava.cz

Zdravá strava je společně s pitným režimem, kvalitním spánkem, pravidelnou pohybovou aktivitou a odbouráváním stresu jedním ze základních předpokladů zdravého životního stylu. Které potraviny jsou součástí zdravé stravy, a které naopak ne? A jaké jsou nejčastější dietní ..

Americká kuchyně

personRedakceremove_red_eye24languagestylehub.cz

Amerika je zemí přistěhovalců, a tak není divu, že zdejší kuchyně patří k jedněm z nejrozmanitějších na světě. Každý národ, který se do Ameriky přistěhoval si s sebou přinesl svoje zvyky a svoje pokrmy.Bohaté snídaněAmerické snídaně bývají bohaté a v mnohém podobné ..

Polévky? Polévky!

personRadka Eliáškováremove_red_eye42languagejaktoudelam.cz

Mnoho toho bylo napsáno a výživové hodně polévek a o jejich významu pro zdravou stravu. Moje babička si neuměla představit oběd bez polévky, moje maminka se cítí provinile, když ji neuvaří, kamarádka ji považuje za samostatné, plnohodnotné jídlo. Já se po období „na ..

Evropská a světová kuchyně - Řecko

personRedakceremove_red_eye29languagestylehub.cz

V jednoduchosti je krása. Přesně tímto pořekadlem se řídí i řecké kulinářské umění, které je jakousi směsicí asijské, arabské a evropské kuchyně. Řecká kuchyně je velmi rozmanitá a na své si přijdou jak milovníci masa, tak i vegetariáni. Pokrmy se připravují z ..