Lifestyle keyboard_arrow_right Lifestyle keyboard_arrow_rightSvoboda ve vztahu?

Obrázek příspěvku: Svoboda ve vztahu?

Svoboda ve vztahu?

personaccess_time07.březen 2020chat_bubble_outline0 komentářůremove_red_eye102 shlédnutí

O naše vztahy se musíme stále starat

Svoboda je základní lidské právo. Je to privilegium, které člověk má, a jakmile o něj přijde, cítí se špatně. Svoboda je proto nutná i ve vztahu, aby mohl dobře fungovat. Vztahy jsou ale velmi komplikovanou a křehkou záležitostí, proto, ať už je svoboda požadována od partnera nebo od nás samotných, s ní musíme nakládat opatrně. Je třeba postarat se při tom o své potřeby, ale i o potřeby toho druhého.

Svoboda dokáže i věznit

Svoboda jednoho člověka končí tam, kde začíná svoboda druhého. To je jedna z nejvýstižnějších definic, jakými může být svoboda vysvětlena. Ve vztahu si tedy musíte dát velký pozor na to, aby svoboda jednoho nebyla tak velká, aby omezovala nebo věznila toho druhého. Proto, jakmile partner nebo partnerka požaduje svobodu ve vztahu, musí to být pro druhého v pořádku a nesmí se cítit jeho svobodou omezený.

Velmi často vztahy troskotají na tom, že chceme toho druhého jen pro sebe. Je to postoj, který je v každém člověku velmi hluboko zakořeněný. Jakmile si tedy najdeme partnera, který nám vyhovuje, nechceme ho ztratit, a tak mu nechceme dát žádnou volnost. Ve vztahu se ale nedá žít v případě, že se cítíme omezeně. Vztahy a svoboda spolu velmi úzce souvisí.

Vztahy bez svobody nemohou dlouho fungovat

Dobré vztahy jsou založené na lásce, důvěře a vzájemné toleranci. Kde je v tom svoboda? Všude. Vzájemná láska, důvěra i tolerance ve vztahu znamená respektování celé osobnosti mezi partnery navzájem. Svoboda může být druhému poskytnuta jen v případě, že dokážeme přijmout celou jeho osobnost. A jen tehdy, když je ve vztahu svoboda, mohou se partneři sobě navzájem úplně otevřít, mohou si naprosto důvěřovat, nemusí se bát lži, zklamání ani odmítnutí. A takové vztahy jsou lékem na všechny naše problémy.

Zkuste tedy i Vy popřemýšlet o tom, jestli má vzájemná svoboda své místo ve vztahu s Vaším partnerem či partnerkou. Na změnu není nikdy pozdě.

 

folder_openPřiřazené štítky

0 komentářů

commentŽádné komentáře

Pokud chcete, můžete přidat první komentář k tomuto článku níže.

Vložit komentář

info_outline

Nepublikujte SPAM!

Jakékoliv SPAM komentáře, které nejsou relevantní k obsahu tohoto článku budou odstraněny.

Podobné články

Co posiluje vztahy – objímání, nebo sex?

personRadka Eliáškováremove_red_eye72bookmarkLifestyle

Možná byste řekli, že sex je to, co dokáže držet vztahy pohromadě. U dlouhodobějších vztahů je ale mnohem důležitější fyzický kontakt jako objímání nebo dotyky. Co všechno nám dávají vztahy Vztahy bývají někdy křehké a lehce se mohou rozpadnout. Partneři zažívají ..

Intimně o kilech

personSimona Chvátilováremove_red_eye35bookmarkZdraví

Nemáte pocit, že někdy je ve vaše vztahu ještě někdo třetí, nevítaný ? Možná to jsou kila, která nepozorovatelně přibyla a vyvolala ve vás stud či strach. Nenechte se jimi kazit náladu ani intimní život !!!...Ukazát se partnerovi v plavkách, nebo dokonce nahá? Pro spoustu z ..

Nikdo mi nerozumí a nikdo mě nemá rád

personRadka Eliáškováremove_red_eye36languagejaktoudelam.cz

Svět je odrazem nás samých. Všechny jeho problémy tedy musíme nejprve vyřešit v sobě.(motto Lipnické školy) Přijdu do školky s plánem, jak si s kluky užijeme společný zbytek dne. Do deseti minut se rvou jak koně a ječí na sebe. Kamarádka mi už půl roku slibuje ušití ..

Líté boje v rodinném domku

personRadka Eliáškováremove_red_eye36languagejaktoudelam.cz

Dobrodružství, které v bytě tolik neužijete. A to je BOJ s ostatními živými bytostmi. 1. žížaly – proti těm netřeba bojovat, všichni to víme. Jenomže – mně se prostě hnusí a to už odmalička. Když moje děti radostně sbírají žížaly na cestě a pak je nesou ..

Potřebuji živnostenské oprávnění?

personRadka Eliáškováremove_red_eye39languagezenapodnikatelka.cz

Jedna z nejčastějších otázek začínajících podnikatelů „Potřebuji ke své činnosti živnostenské oprávnění?“. Obejdou se bez jakéhokoli oprávnění anebo potřebují nějaké jiné než živnostenské oprávnění? Potřebujete nějaké oprávnění k podnikání? Zdali ke ..

Odpovědný zástupce

personRadka Eliáškováremove_red_eye45languagezenapodnikatelka.cz

Charakteristika a podmínky výkonu Odpovědný zástupce odpovídá za řádný provoz a na základě toho klade zákon na výkon této funkce mnoho podmínek. Zákon o živnostenském podnikání specifikuje práva a povinnosti v §11. Všeobecné podmínky: dosažení věku 18 let způsobilost k ..

Mateřství = prestižní vysoká škola encyklopedického typu

personRadka Eliáškováremove_red_eye41languagezoufalemaminky.cz

Mateřství se nelze naučit, lze ho jen prožít a to buď naplno, nebo si zničíte brzdové destičky :-) Dokud se vám nenarodí dítě, nevíte, o co dobrého, ale i špatného přicházíte. Stejně jako se dozvíte o sobě spoustu věcí, tak se dozvíte i o vašem partnerovi a vašem ..