Recepty keyboard_arrow_right Recepty keyboard_arrow_rightVánoční medové řezy

Obrázek příspěvku:  Vánoční medové řezy

Vánoční medové řezy

personaccess_time06.březen 2020chat_bubble_outline0 komentářůremove_red_eye73 shlédnutí

Suroviny:

Těsto: 2 vejce, 150 g cukru krystal, 2 velké lžíce medu, 60 g másla nebo Hery, 300-350 g mouky, 1 lžička prášku do pečiva

Krém: 5 dl mléka, 80 g solamylu, 5 vajec, 6 vanilkových cukrů, 1 máslo, 250 g cukru, 3 lžíce rumu

Poleva: 1 čokoláda na vaření, 2 tyčinky Ledové kaštany, 50 g ztuženého tuku

Postup přípravy:

Těsto: nejprve rozšleháme vejce, přidáme cukr, med a máslo – vše dáme do hrnce a šleháme v páře asi 3 minuty (vodu v hrnci dávám vždy studenou a míchám celou dobu, než začne být voda horká). Směs přeliju do misky a občas zamíchám, dokud směs téměř nevychladne. Smíchám mouku s práškem do pečiva a postupně zamíchám do medové směsi asi 2/3 mouky. Přendám na vál a dál přidávám mouku, až je těsto měkké, ale ne řídké. Hodně se to lepí, ale nedávejte mouky moc, potom jsou řezy moc tuhé. Hotové těsto si rozdělím na 2-3 díly a přikryté sáčkem dám do chladničky ztuhnout. Před vyvalováním je potřeba mít těsto hodně studené, aby se nelepilo.

Vyválím na placku asi 2 mm vysokou a vykrájím proužky 4 cm široké a 21 cm dlouhé. Krájím rádýlkem podle obdélníčku z tvrdého papíru. Na plech vyložený pečícím papírem přenáším na kovové lopatce – těsto je potřeba opatrně od válu odškrábnout a na plechu urovnat, protože těsto válením změkne a nedrží moc tvar. Peču přibližně 5-6 minut na 180 °C jen do růžova. Pozor, aby se těsto nepřipálilo. Proužky dávám na plech po 5 kusech – délka proužků je přesně vhodná na dobrou manipulaci a ukládání na šířku plechu. Po upečení ihned sundám a nechám vychladit. Řezy můžete upéct 2-4 týdny před plněním náplní.

Náplň: v mléce rozšlehám vejce, solamyl a vanilkový cukr a v horké lázni míchám do ztuhnutí. Po vychladnutí smíchám s rumem a ušlehaným máslem s cukrem. Nejlepší je vzít si třetí misku a dávat 1-2 lžíce od každé směsi a dobře pošlehat, aby se náplň nesrazila.

Řezy je potřeba naplnit 5-7 dnů před vánocemi, aby se řezy dobře proležely a natáhly krém. Skládám 4 placičky na sebe a natírám vysokou vrstvou krému. Krém je potřeba natřít i na boky řezů, poslední placičku už na povrchu krémem nenatírám. Natřené řezy nechám vychladit a potom poliju čokoládovou polevou – v mikrovlnce rozpustím čokolády a tuk, promíchám, aby se vše spojilo a natřu na řezy. Z uvedeného množství je 6 řezů po 4 vrstvách.

Jistě někteří budou říkat, že je tam moc cukru, ale je to vánoční  cukroví a k tomu cukr patří, taky je peču jen jednou do roka. Je potřeba je nechat po natření uležet asi týden, nejlépe na balkóně, klidně může i mrznout. Mražák snesou bez problémů a pokud zbyde, vydrží v něm až do velikonoc. Obvykle peču ze tří dávek a jednu musím vždy donést do práce.

folder_openPřiřazené štítky

0 komentářů

commentŽádné komentáře

Pokud chcete, můžete přidat první komentář k tomuto článku níže.

Vložit komentář

info_outline

Nepublikujte SPAM!

Jakékoliv SPAM komentáře, které nejsou relevantní k obsahu tohoto článku budou odstraněny.

Podobné články

Moruše bílá

personRadka Eliáškováremove_red_eye114bookmarkVýživa

Moruše bílá - Morus alba je vynikající medové ovoce. Námi nabízená Moruše je pěstována v souladu s ekologickým zemědělstvímPokud jste se s moruší bílou ještě nesetkali, určitě Vás okouzlí svojí typicky medovou chutí. Plody jsou cca 2 cm veliké obsypané bobulemi plnými ..

Rituály krásy Egypťanů

personRadka Eliáškováremove_red_eye74bookmarkLifestyle

Nejstarší lékařský předpis (papyrus Erbes) obsahuje i recepty na kosmetické přípravy, které vyráběli egyptští kněží z včelího vosku, olivového oleje, mošusu, ambry a jiných, dnes už běžných přípravků. Velkou pozornost staří Egypťané věnovali také nehtům na rukou i ..

Makrobiotika

personRadka Eliáškováremove_red_eye91bookmarkLifestyle

Je to životní styl, který člověku říká o tom, že by se měl víc spojit s přírodou a všímat si její energie, která je všude kolem nás. V překladu to znamená velký život. Makrobiotiku nám sem donesli z východu, ale to neznamená , že je nám cizí nebo že tu kdysi nebyla. ..

Blahodárný med

personRadka Eliáškováremove_red_eye125languagezenavi.cz

Med má významné místo i v tradiční lidové fytoterapii:Onemocnění dýchacích cest léčíme čajem z podbělu oslazeným medem. Při plicních onemocněních podáváme ráno a večer na lačno 1 lžičku směsi z rozmačkaného jalovce a medu. Nemocným s tuberkulózu se doporučuje ..

Evropská a světová kuchyně - Řecko

personRedakceremove_red_eye28languagestylehub.cz

V jednoduchosti je krása. Přesně tímto pořekadlem se řídí i řecké kulinářské umění, které je jakousi směsicí asijské, arabské a evropské kuchyně. Řecká kuchyně je velmi rozmanitá a na své si přijdou jak milovníci masa, tak i vegetariáni. Pokrmy se připravují z ..

Domácí pivo vánočná

personSimona Chvátilováremove_red_eye38languagezoufalemaminky.cz

V tomto díle se budeme věnovat vaření vánočního speciálního piva s koriandrem a pomerančovou kůrou, vyráběného metodou svrchního kvašení. Jak se výroba tohoto piva odlišuje od minulého piva plzeňského typu?Zcela zásadně. Jako základ použijeme pšenici místo ječmene, pivo ..

25 způsobů, jak zjednodušit svůj život s dětmi

personRadka Eliáškováremove_red_eye71languagejaktoudelam.cz

„Děti vždy představují větší problém, než si myslíte a také více radosti.“ (Charles Osgood)Kdokoliv, kdo má děti, ví, že život s dětmi je do jisté míry komplikovaný. Počínaje větším množstvím prádla na praní, přes koupání, vaření, nakupování, vyzvedávání ..

Levné nedělní menu

personRadka Eliáškováremove_red_eye37languagejaktoudelam.cz

V neděli jsem vařila. Vzhledem k tomu, že už chodím do práce, si vaření užívám trochu víc než denodenní povinnost na mateřské. Tak jsem se rozjela ve velkém. I tak to stálo pár korun a mám ještě jeden oběd do zásoby.Použila jsem hned několik principů levného vaření: ..