Recepty keyboard_arrow_right Recepty keyboard_arrow_rightVánoční medové řezy

Obrázek příspěvku:  Vánoční medové řezy

Vánoční medové řezy

personaccess_time06.březen 2020chat_bubble_outline0 komentářůremove_red_eye26 shlédnutí

Suroviny:

Těsto: 2 vejce, 150 g cukru krystal, 2 velké lžíce medu, 60 g másla nebo Hery, 300-350 g mouky, 1 lžička prášku do pečiva

Krém: 5 dl mléka, 80 g solamylu, 5 vajec, 6 vanilkových cukrů, 1 máslo, 250 g cukru, 3 lžíce rumu

Poleva: 1 čokoláda na vaření, 2 tyčinky Ledové kaštany, 50 g ztuženého tuku

Postup přípravy:

Těsto: nejprve rozšleháme vejce, přidáme cukr, med a máslo – vše dáme do hrnce a šleháme v páře asi 3 minuty (vodu v hrnci dávám vždy studenou a míchám celou dobu, než začne být voda horká). Směs přeliju do misky a občas zamíchám, dokud směs téměř nevychladne. Smíchám mouku s práškem do pečiva a postupně zamíchám do medové směsi asi 2/3 mouky. Přendám na vál a dál přidávám mouku, až je těsto měkké, ale ne řídké. Hodně se to lepí, ale nedávejte mouky moc, potom jsou řezy moc tuhé. Hotové těsto si rozdělím na 2-3 díly a přikryté sáčkem dám do chladničky ztuhnout. Před vyvalováním je potřeba mít těsto hodně studené, aby se nelepilo.

Vyválím na placku asi 2 mm vysokou a vykrájím proužky 4 cm široké a 21 cm dlouhé. Krájím rádýlkem podle obdélníčku z tvrdého papíru. Na plech vyložený pečícím papírem přenáším na kovové lopatce – těsto je potřeba opatrně od válu odškrábnout a na plechu urovnat, protože těsto válením změkne a nedrží moc tvar. Peču přibližně 5-6 minut na 180 °C jen do růžova. Pozor, aby se těsto nepřipálilo. Proužky dávám na plech po 5 kusech – délka proužků je přesně vhodná na dobrou manipulaci a ukládání na šířku plechu. Po upečení ihned sundám a nechám vychladit. Řezy můžete upéct 2-4 týdny před plněním náplní.

Náplň: v mléce rozšlehám vejce, solamyl a vanilkový cukr a v horké lázni míchám do ztuhnutí. Po vychladnutí smíchám s rumem a ušlehaným máslem s cukrem. Nejlepší je vzít si třetí misku a dávat 1-2 lžíce od každé směsi a dobře pošlehat, aby se náplň nesrazila.

Řezy je potřeba naplnit 5-7 dnů před vánocemi, aby se řezy dobře proležely a natáhly krém. Skládám 4 placičky na sebe a natírám vysokou vrstvou krému. Krém je potřeba natřít i na boky řezů, poslední placičku už na povrchu krémem nenatírám. Natřené řezy nechám vychladit a potom poliju čokoládovou polevou – v mikrovlnce rozpustím čokolády a tuk, promíchám, aby se vše spojilo a natřu na řezy. Z uvedeného množství je 6 řezů po 4 vrstvách.

Jistě někteří budou říkat, že je tam moc cukru, ale je to vánoční  cukroví a k tomu cukr patří, taky je peču jen jednou do roka. Je potřeba je nechat po natření uležet asi týden, nejlépe na balkóně, klidně může i mrznout. Mražák snesou bez problémů a pokud zbyde, vydrží v něm až do velikonoc. Obvykle peču ze tří dávek a jednu musím vždy donést do práce.

folder_openPřiřazené štítky

0 komentářů

commentŽádné komentáře

Pokud chcete, můžete přidat první komentář k tomuto článku níže.

Vložit komentář

info_outline

Nepublikujte SPAM!

Jakékoliv SPAM komentáře, které nejsou relevantní k obsahu tohoto článku budou odstraněny.

Podobné články

Moruše bílá

personRadka Eliáškováremove_red_eye53bookmarkVýživa

Moruše bílá - Morus alba je vynikající medové ovoce. Námi nabízená Moruše je pěstována v souladu s ekologickým zemědělstvímPokud jste se s moruší bílou ještě nesetkali, určitě Vás okouzlí svojí typicky medovou chutí. Plody jsou cca 2 cm veliké obsypané bobulemi plnými ..

Rituály krásy Egypťanů

personRadka Eliáškováremove_red_eye28bookmarkLifestyle

Nejstarší lékařský předpis (papyrus Erbes) obsahuje i recepty na kosmetické přípravy, které vyráběli egyptští kněží z včelího vosku, olivového oleje, mošusu, ambry a jiných, dnes už běžných přípravků. Velkou pozornost staří Egypťané věnovali také nehtům na rukou i ..

Makrobiotika

personRadka Eliáškováremove_red_eye48bookmarkLifestyle

Je to životní styl, který člověku říká o tom, že by se měl víc spojit s přírodou a všímat si její energie, která je všude kolem nás. V překladu to znamená velký život. Makrobiotiku nám sem donesli z východu, ale to neznamená , že je nám cizí nebo že tu kdysi nebyla. ..

Blahodárný med

personRadka Eliáškováremove_red_eye66languagezenavi.cz

Med má významné místo i v tradiční lidové fytoterapii:Onemocnění dýchacích cest léčíme čajem z podbělu oslazeným medem. Při plicních onemocněních podáváme ráno a večer na lačno 1 lžičku směsi z rozmačkaného jalovce a medu. Nemocným s tuberkulózu se doporučuje ..