Lifestyle keyboard_arrow_right Lifestyle keyboard_arrow_rightZumba - Tančete svým způsobem k hubnutí

Obrázek příspěvku: Zumba - Tančete svým způsobem k hubnutí

Zumba - Tančete svým způsobem k hubnutí

personaccess_time12.únor 2020chat_bubble_outline0 komentářůremove_red_eye5 shlédnutí


Zumba je taneční fitness program vytvořený kolumbijským choreografem v 1990, který se stal velmi populární v USA kolem roku 2001, a je nyní populární v mnoha zemích po celém světě, včetně Česka.

Lekce Zumby jsou nabízeny ve fitness centrech či tělocvičnách po celém Česku licencovanými instruktory. Můžete jí dokonce provádět doma s pomocí cvičení na DVD.

Zumba je podobná tradičnímu aerobiku v tom, že jde v podstatě o cvičební program s hudebním doprovodem.

Co odlišuje Zumbu od jiných hudebně založených cvičebních programů je jeho použití v Latinské stylu hudby a taneční pohyby, které dělají lekce zábavné. Podle jeho tvůrců, jsou lekce Zumby spíše jako fitnes párty, než lekcí fitness.

Existují různé typy lekcí cvičení Zumby, ale obecně řečeno Zumba představuje intervalový trénink, kde se kombinují rychlé a pomalé rytmy a silový trénink k posilování a tvarování svalů a spalování tuků.

 


Takže, může vám Zumba pomoci zhubnout?

Samozřejmě, že ano.

Jednou z nejdůležitějších věcí na cvičení pro hubnutí je cvičit pravidelně. Provádění cvičení nám pomáhá udržovat motivaci a když máme motivaci, pak máme tendenci vykonávat cvičení častěji a delší dobu.

Cvičební programy, jako je Zumba, také mohou pomoci mnohým z nás zůstat motivovaní, protože jsme se museli učit něco nového, v tomto případě taneční pohyby, a to nějakou dobu trvá.

Tanec obecně je skvělým cvičením, protože spaluje spoustu kalorií, posiluje kardiovaskulární systém, a ve skutečnosti vám nepřipadá, že cvičíte. Problém je, že v současné době jediní lidé, kteří pravidelně tančí, jsou dospívající děti a mladí lidé, kteří se scházejí v tanečních klubech o víkendech.

Je Zumba móda?

Pravděpodobně. Nejvzrušující nové cvičební programy se staly rychle velmi populární a stejně rychle většina z těchto programů začala lidí nudit.

Zumba má potenciál udržet si zájem většiny lidí delší dobu, když se sestava pravidelně mění, ale je pravděpodobné, že se většina lidí i tak bude časem nudit.

Je pro vás Zumba vhodná?

Je pouze jediná osoba, která může odpovědět na tuto otázku. Vy.

Tak proč to zkusit a uvidíte sami.

Závěr

Zumba taneční fitness je dnes velmi populární způsob, jak zhubnout a získat fyzičku v Česku i po celém světě.

Co dělá Zumba tak populární je vzrušení vytvořené při cvičeních, které tvoří speciálně vyškolení a kvalifikovaní instruktoři, pulzující latinská hudba a rytmické taneční pohyby, při kterých se posilují a tvarují svaly a spalují tuky.

Stejně tak jako cvičení Zumby v tělocvičně, může být prováděno doma s využitím cvičebního Zumba DVD.

Existuje jen jeden způsob, jak poznáte, zda vám Zumba pomůže zhubnout; zkuste si ji sami.


folder_openPřiřazené štítky

0 komentářů

commentŽádné komentáře

Pokud chcete, můžete přidat první komentář k tomuto článku níže.

Vložit komentář

info_outline

Nepublikujte SPAM!

Jakékoliv SPAM komentáře, které nejsou relevantní k obsahu tohoto článku budou odstraněny.

Podobné články

Hubnutí

personRadka Eliáškováremove_red_eye9bookmarkLifestyle

Základem úspěchu je chtít. Motivace pomáhá nejen nastartovat proces hubnutí, ale dodává i potřebnou sílu pro překonání případných potíží v průběhu redukčního režimu. Zamyslete se také nad tím, co vám hubnutí přináší (zlepšení zdravotních potíží, lepší vzhled, ..

Cviky, které vás udrží v kondici

personRadka Eliáškováremove_red_eye6bookmarkLifestyle

1. Sedy lehy na míči – účinné na vytvarování bříškaToto cvičení na míčije velmi univerzální a můžete jej provádět právě i na míči. Posilujete přímý sval břišní, pokud však budete dělat klasické zkracovačky do strany, tak se na řadu dostanou i šikmé břišní ..

Péče o pokožku

personRadka Eliáškováremove_red_eye4bookmarkLifestyle

Dokonce už dvacetileté štíhlé dívky mohou trpět tzv. pomerančovou kůží. Problematická pokožka s dolíčky na horní částí stehen, zadečku nebo v oblasti břicha se objevuje dokonce i u vrcholových sportovkyň. Mnoho žen tedy trápí dvě základní otázky – jak celulitida ..

Proč mě nikdo nemá rád…

personRadka Eliáškováremove_red_eye6bookmarkZdraví

Ale má. Jen je prostě někdy těžké tomu uvěřit. Ne však proto, že by vám to ostatní nedávali dostatečně najevo. Důvod tkví někde jinde, a totiž ve vás, což je mnohdy nemožné si připustit. Krásně se dá svalovat vina na ostatní, ale co se zkusit zamyslet nad vlastním ..

Mor 21. století? Civilizační choroby

personRadka Eliáškováremove_red_eye5bookmarkLifestyle

Před ochodem do práce stihnete silné kafe, ne však již snídani, kterou sfouknete v Mc Donaldu, oběd kvůli pracovnímu vytížení nestíháte a večer do sebe natláskáte, co kde najdete? Spěšné životní tempo vám však nezabrání dopřát si krabičku cigaret denně, na návštěvu ..

Jak efektivně cvičit doma

personRadka Eliáškováremove_red_eye9languagekrasnazdrava.cz

Jste žena, která trpí nízkým sebevědomím a chtěla byste začít cvičit? Je pochopitelné, že se vám nebude chtít napoprvé do posilovny nebo ven. Zkuste začít například doma, než se alespoň trochu naučíte základní cviky a poté můžete začít navštěvovat posilovnu. Pokud si ..

Přírodní či biokosmetika - jak je poznáte?

personRadka Eliáškováremove_red_eye9languagekrasnazdrava.cz

Pro mnohé z nás je nákup biopotravin přirozenou věcí. Jsou bohaté na důležité živiny a pomáhají nám minimalizovat nebezpečí umělých pesticidů, hnojiv a přídatných látek, kterým se snažíme vyhnout. Navíc, protože jsou produkovány udržitelným způsobem, chrání ..