Lifestyle keyboard_arrow_right Lifestyle keyboard_arrow_rightZumba - Tančete svým způsobem k hubnutí

Obrázek příspěvku: Zumba - Tančete svým způsobem k hubnutí

Zumba - Tančete svým způsobem k hubnutí

personaccess_time12.únor 2020chat_bubble_outline0 komentářůremove_red_eye132 shlédnutí


Zumba je taneční fitness program vytvořený kolumbijským choreografem v 1990, který se stal velmi populární v USA kolem roku 2001, a je nyní populární v mnoha zemích po celém světě, včetně Česka.

Lekce Zumby jsou nabízeny ve fitness centrech či tělocvičnách po celém Česku licencovanými instruktory. Můžete jí dokonce provádět doma s pomocí cvičení na DVD.

Zumba je podobná tradičnímu aerobiku v tom, že jde v podstatě o cvičební program s hudebním doprovodem.

Co odlišuje Zumbu od jiných hudebně založených cvičebních programů je jeho použití v Latinské stylu hudby a taneční pohyby, které dělají lekce zábavné. Podle jeho tvůrců, jsou lekce Zumby spíše jako fitnes párty, než lekcí fitness.

Existují různé typy lekcí cvičení Zumby, ale obecně řečeno Zumba představuje intervalový trénink, kde se kombinují rychlé a pomalé rytmy a silový trénink k posilování a tvarování svalů a spalování tuků.

 


Takže, může vám Zumba pomoci zhubnout?

Samozřejmě, že ano.

Jednou z nejdůležitějších věcí na cvičení pro hubnutí je cvičit pravidelně. Provádění cvičení nám pomáhá udržovat motivaci a když máme motivaci, pak máme tendenci vykonávat cvičení častěji a delší dobu.

Cvičební programy, jako je Zumba, také mohou pomoci mnohým z nás zůstat motivovaní, protože jsme se museli učit něco nového, v tomto případě taneční pohyby, a to nějakou dobu trvá.

Tanec obecně je skvělým cvičením, protože spaluje spoustu kalorií, posiluje kardiovaskulární systém, a ve skutečnosti vám nepřipadá, že cvičíte. Problém je, že v současné době jediní lidé, kteří pravidelně tančí, jsou dospívající děti a mladí lidé, kteří se scházejí v tanečních klubech o víkendech.

Je Zumba móda?

Pravděpodobně. Nejvzrušující nové cvičební programy se staly rychle velmi populární a stejně rychle většina z těchto programů začala lidí nudit.

Zumba má potenciál udržet si zájem většiny lidí delší dobu, když se sestava pravidelně mění, ale je pravděpodobné, že se většina lidí i tak bude časem nudit.

Je pro vás Zumba vhodná?

Je pouze jediná osoba, která může odpovědět na tuto otázku. Vy.

Tak proč to zkusit a uvidíte sami.

Závěr

Zumba taneční fitness je dnes velmi populární způsob, jak zhubnout a získat fyzičku v Česku i po celém světě.

Co dělá Zumba tak populární je vzrušení vytvořené při cvičeních, které tvoří speciálně vyškolení a kvalifikovaní instruktoři, pulzující latinská hudba a rytmické taneční pohyby, při kterých se posilují a tvarují svaly a spalují tuky.

Stejně tak jako cvičení Zumby v tělocvičně, může být prováděno doma s využitím cvičebního Zumba DVD.

Existuje jen jeden způsob, jak poznáte, zda vám Zumba pomůže zhubnout; zkuste si ji sami.


folder_openPřiřazené štítky

0 komentářů

commentŽádné komentáře

Pokud chcete, můžete přidat první komentář k tomuto článku níže.

Vložit komentář

info_outline

Nepublikujte SPAM!

Jakékoliv SPAM komentáře, které nejsou relevantní k obsahu tohoto článku budou odstraněny.

Podobné články

Hubnutí

personRadka Eliáškováremove_red_eye91bookmarkLifestyle

Základem úspěchu je chtít. Motivace pomáhá nejen nastartovat proces hubnutí, ale dodává i potřebnou sílu pro překonání případných potíží v průběhu redukčního režimu. Zamyslete se také nad tím, co vám hubnutí přináší (zlepšení zdravotních potíží, lepší vzhled, ..

Cviky, které vás udrží v kondici

personRadka Eliáškováremove_red_eye100bookmarkLifestyle

1. Sedy lehy na míči – účinné na vytvarování bříškaToto cvičení na míčije velmi univerzální a můžete jej provádět právě i na míči. Posilujete přímý sval břišní, pokud však budete dělat klasické zkracovačky do strany, tak se na řadu dostanou i šikmé břišní ..

Péče o pokožku

personRadka Eliáškováremove_red_eye95bookmarkLifestyle

Dokonce už dvacetileté štíhlé dívky mohou trpět tzv. pomerančovou kůží. Problematická pokožka s dolíčky na horní částí stehen, zadečku nebo v oblasti břicha se objevuje dokonce i u vrcholových sportovkyň. Mnoho žen tedy trápí dvě základní otázky – jak celulitida ..

8 pádných důvodů, proč pít citronovou šťávu

personRadka Eliáškováremove_red_eye136bookmarkLifestyle

O tomto skvělém způsobu, jak se udržet fit, lidé hovoří už pěknou řádku let. Ne každý o zázracích vody s citronem přesto ví. Proto je tu Laskomat, aby vás uvedl do všech tajů. Zkusila jsem to za vás, abych věděla, o čem mluvím a zažila na vlastní kůži, co to s tělem ..

Hořte, ale nevyhořte!

personRadka Eliáškováremove_red_eye101bookmarkLifestyle

Sedm kroků, čeho se vyvarovat. Zatímco na počátku 90. let byl noční můrou mnohých manažerů workholismus, dnes psychologové varují před fenoménem, který se plíživě dostává do našich kanceláří a zničil již nejednu slibnou kariéru. Syndrom vyhoření, představující ..

10 her bez jakékoliv přípravy

personRadka Eliáškováremove_red_eye41languagejaktoudelam.cz

Jsou dny, kdy na to nemám. Už jenom vstát a dýchat mě vyčerpává. Představa, že v poledním klidu budu dětem stříhat nějaké předlohy nebo kompletovat hru, je naprosto ubíjející. Děti, mám ten pocit, těmito náladami netrpí. Naopak, jsou nejživější ve chvíli, kdy byste to ..

Pestrá a zdravá strava především

personSimona Chvátilováremove_red_eye19languagekrasnazdrava.cz

Jaké jsou nejčastější chyby ve stravování Čechů?Češi vůbec nesledují, jaký je jejich energetický příjem a jaké je nutriční složení výrobků. Ve stravě je pak nadbytek soli, živočišných tuků a cukru. Nedostatek je naopak omega-3 nenasycených mastných kyselin a ..

Jak efektivně cvičit doma

personRadka Eliáškováremove_red_eye108languagekrasnazdrava.cz

Jste žena, která trpí nízkým sebevědomím a chtěla byste začít cvičit? Je pochopitelné, že se vám nebude chtít napoprvé do posilovny nebo ven. Zkuste začít například doma, než se alespoň trochu naučíte základní cviky a poté můžete začít navštěvovat posilovnu. Pokud si ..

Hubnutí po porodu

personSimona Chvátilováremove_red_eye22languagezoufalemaminky.cz

Žádná láska není tak opravdová jako láska k jídluPo porodu jste v jednom kole, a tak nemáte čas počítat, že jste sice přibrala 20 kilo, ale v porodnici jste nechala jenom šest. Navíc doma na vás na mateřské číhá spousta nových situací a podnětů, které vás provokují k ..

Zdraví prospěšná želatina

personSimona Chvátilováremove_red_eye17languagekrasnazdrava.cz

Máte-li rádi želatinové bonbóny, nemusíte mít zrovna výčitky svědomí, že nezdravě mlsáte. Želatina má v řadě případů pozitivní vliv na zdraví. Kvalitní želatinové bonbóny jsou zdrojem bílkovin, jež jsou důležitou složkou kolagenu, stavebního prvku tkání (kostí, ..